کد خبر: 742929 A

کولیوند خبر داد؛

رییس اورژانس کشور از نجات ۶ تن از سیل‌زدگان از مرگ حتمی توسط اورژانس هوایی طی چند روز گذشته خبر داد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، رییس اورژانس کشور در حاشیه بازدید از وضعیت سیل در شهر آق‌قلا در استان گلستان طی ارتباط مستقیم با شبکه خبر اظهار کرد: از همان ابتدای وقوع سیل، همکاران ما در فوریت های پزشکی مشغول ارائه خدمات به سیل‌زدگان بودند. اگرچه تعدادی از پایگاه های سلامت و برخی پایگاه های اورژانس در محاصره آب بودند اما با توجه به بدی آب و هوا، طی چند روز گذشته توسط اورژانس هوایی حداقل ۶ نفر از مرگ حتمی نجات داده شدند.

پیرحسین کولیوند ادامه داد: من از محل اسکان موقت سیل‌زدگان در نمایشگاه بین‌المللی و حسینیه محمدآباد بازدیدی داشتم و مردم هم از روند خدمت‌رسانی راضی بودند. مقداری شیر خشک و لوازم مورد نیاز سیل‌زدگان در محل اسکان موقت تامین شده و در اختیار افراد قرار داده شده است.

وی افزود: در حال حاضر اگرچه آب و هوا خوب است؛ اما دسترسی ما به بعضی روستاها از طریق زمینی امکانپذیر نیست. فقط از طریق اورژانس هوایی هر زمان که لازم باشد در روستاها حضور یافته و خدمات پزشکی را ارائه می کنیم. در کنار مردم عزیز هستیم تا شرایط به حالت عادی بازگردد.

رییس اورژانس کشور با اشاره به ضرورت رعایت بهداشت فردی و اجتماعی از سوی سیل‌زدگان گفت: هر زمان که این عزیزان نیاز به خدمات فوریت های پزشکی داشتند، بلافاصله با سامانه ۱۱۵ تماس بگیرند. همکاران من از طریق زمینی یا درصورت لزوم با بالگرد برای خدمت‌رسانی به مردم حضور خواهند یافت.  

 

 

سیل گلستان کولیوند آق قلا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر