کد خبر: 742901 A

مدیرکل مدیریت بحران استان گلستان خبر داد؛

مدیرکل مدیریت بحران استان گلستان از فروکش حجم آب در روستاهای سیل‌زده آق‌قلا و برطرف شدن خطر وقوع سیل در گمیشان و بندر ترکمن خبر داد.

مجتبی جمالی در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا، درباره آخرین وضعیت سیل استان گلستان گفت: پیش‌بینی این است که آبگرفتگی مقداری فروکش کند تا بتوانیم خدمات را راحت‌تر به مردم برسانیم.

مدیرکل مدیریت بحران استان گلستان ادامه داد: نگرانی که در مورد وقوع سیل در شهرستان گمیشان و بندر ترکمن داشتیم، رفع شده و تقریبا می‌توان گفت خطر برطرف شده است.

وی افزود: اکنون هوا در گلستان آفتابی است و دیروز نیز هوا تقریبا صاف و آفتابی بود. امیدواریم این تغییر شرایط جوی هم به فروکش آب و هم سرعت امدادرسانی کمک کند.

جمالی با اشاره به زیر آب رفتن حدود ۱۲ روستا در آق‌قلا گفت: اکنون حجم آب در این روستاها و شهر آق‌قلا رو به کاهش است.

مدیرکل مدیریت بحران استان گلستان اضافه کرد: هرگونه تجهیزات که داشته‌ایم، بسیج کرده‌ایم یا در صورت نیاز از جاهای دیگر تامین کرده‌ایم. تلاش می‌کنیم همه تجهیزات از جمله تجهیزات دریایی و قایق را فراهم کنیم تا امدادرسانی بهبود یابد.

وی درخصوص علت وقوع سیل در استان گلستان گفت: حجم زیاد بارش‌ها علت اصلی وقوع این سیل بوده است. بیش از دو برابر حجم رودخانه‌ها بارندگی داشتیم و طبیعی است که در چنین شرایطی سیل بیاید. ما در سال‌های پیش چنین بارانی نداشته‌ایم.

سیل گلستان بندر ترکمن گمیشان آق قلا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر