کد خبر: 742329 A

استاندار تهران:

استاندار تهران گفت: اگر امسال معتاد متجاهری را در خیابان ها نمی‌بینیم به دلیل ورود علمی و تخصصی همراه با توانمندسازی و اجتماع پذیرکردن این افراد آسیب پذیر در جامعه است که توسط نیروی انتظامی انجام شده است.

 به گزارش خبرنگار ایلنا، انوشیروان محسنی بندپی در رزمایش نوروزی فرماندهی انتظامی تهران بزرگ گفت: یکی از مهمترین وظایفی که دولت ها بر عهده دارند، برقراری نظم، امنیت، آرامش، اعتماد و اطمینان برای جامعه است که در سایه این عوامل فعالیت های اقتصادی سیاسی اجتماعی فرهنگی رو به بالندگی و رشد و تکامل خواهد داشت.

 وی ادامه داد: در جمهوری اسلامی عمده‌ترین وظیفه برقراری نظم و امنیت در جامعه بر عهده نیروی انتظامی است. یکی از ویژگی هایی که وظیفه این نیرو را از سایر عوامل متمایز می‌کند بحث عوامل مکانی و زمانی است خدمت رسانی نیروی انتظامی هیچ حد و مرزی را برای خود در نظر نمی‌گیرد و هر جا که نیاز باشد چه در برخورد با عوامل اختلال گر، در برخورد با برهم زنندگان نظم و امنیت و قاچاقچیان حضور داشته و آمادگی خود را نشان داده است. همچنین نیروی انتظامی هیچ زمانی در ۲۴ ساعت برای خود محدودیت و مرزی قائل نیست.

 وی ادامه داد: اگر در چهارشنبه سوری امسال کمترین تلفات سه ناشی از حوادث چهارشنبه سوری را شاهد بودیم به دلیل این است که نیروی انتظامی حضور پررنگ و مقتدرانه و با برنامه ای داشت.

محسن بندپی با بیان اینکه نیروی انتظامی عوامل پیشگیرانه را در اقصی نقاط کشور تقویت کرده است، تصریح کرد: ورود نیروی انتظامی به حمایت های اجتماعی و روانی و برخورد نرم با عواملی که در این زمینه نیازمند کمک و حمایت بودند از جمله برنامه‌های پیشگیرانه نیروی انتظامی است. ارتقای آگاهی در آحاد جامعه تا کمترین حوادث و سوانح را در مسائل ترافیکی داشته باشند نیز ناشی از برنامه های پیشگیرانه نیروی انتظامی در جامعه است.

وی ادامه داد: به عنوان رئیس شورای تامین استان وظیفه دارم از همه برنامه های ارزنده علمی تخصصی و کارشناسی سردار رحیمی فرماندهی نیروی انتظامی تهران بزرگ تشکر و قدردانی کنم با تدبیر و درایت فرمانده نیروی انتظامی تهران بزرگ برنامه های بسیار خوبی را در استان تهران اجرا کرده است. اگر امسال معتاد متجاهری را در خیابان ها نمی بینیم به دلیل ورود علمی و تخصصی همراه با توانمندسازی و اجتماع پذیر کردن این افراد آسیب پذیر در جامعه است و من نیز از همه زحمات نیروی انتظامی در این خصوص تشکر می‌کنم.

در ادامه پیروز حناچی شهردار تهران با اشاره به روایتی از پیامبر گرامی اسلام گفت: دو نعمت است که تا زمانی که آن را از دست نداده ایم قدر آن را نمی‌دانیم نعمت سلامت و امنیت. امنیت بر عهده نیروی انتظامی است و این نعمتی است که خداوند به ما عنایت کرده است البته این وظیفه در ایام نوروز سنگین تر و سخت تر می شود و من امیدوارم شما در انجام این وظیفه سربلند باشید.

جامعه چهارشنبه سوری سلامت معتاد نیروی انتظامی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر