کد خبر: 741326 A

رئیس کلانتری ۱۲۶ تهرانپارس از دستگیری سارق لوازم خودرو در محدوده آزادراه کرج خبر داد.

به گزارش ایلنا، سرهنگ مجید عسگری نیا در تشریح این خبر بیان داشت: با توجه به بالا رفتن آمار سرقت لوازم خودرو در محدوده این کلانتری، شناسایی نقاط آلوده در دستور کار قرار گرفت و در ادامه در نقاط تعیین شده گشت های پلیسی به شکل محسوس و نامحسوس فعال شدند.

وی ادامه داد: حوالی عصر روز گذشته، یکی از خودروهای گشت کلانتری به تیبایی سفید رنگ با دو سرنشین که یکی از آنها به صورت پیاده در حال سرقت از خودروی پراید دیگری بود مظنون شدند چراکه براساس بررسی های انجام شده سارقان در بیشتر موارد با استفاده از یک تیبای سفید رنگ که پلاک آن پوشانده شده بود، اقدام به سرقت می کردند.

وی بیان داشت: از آنجایی که مشخصات خودروی مذکور با خودروی مظنونین مطابقت داشت، دستور ایست صادر شد و با این وجود سارقی که داخل خودرو نشسته بود از محل به صورت پیاده متواری شد اما سارقی که ماموران حین سرقت پراید دیگر به او دستور ایست داده بودند، پشت فرمان تیبا نشست و از محل متواری شد.

وی افزود: تعقیب و گریز ماموران کلانتری با متهم تیبا سوار از خیابان دماوند در محدوده تهرانپارس آغاز شد که در ادامه سارق به اتوبان یاسینی وارد شد بدون اینکه هیچگونه توجهی به دستور ایست ماموران داشته باشد و ماموران نیز به دلیل ظن وجود اموال سرقتی در خودرو، تنها به تعقیب و گریز با خودروی تیبای سفید رنگ پرداختند.

وی ادامه داد: چندین بار دیگر دستور ایست صادر می شود که با توجه به تمرد متهم و با استفاده از قانون به کارگیری سلاح، در آخر خودروی سارق وارد اتوبان آزادگان می شود و از آنجا نیز متهم مستقیم به سمت کیلومتر پنج جاده قدیم کرج می رود.

وی افزود: در نهایت ماموران با استفاده از شلیک های پیاپی به تعداد ۱۷ تیر، خودروی تیبای متهم را از ناحیه سه لاستیک پنچر کرده و سارق را نیز که هیچ چاره ای به جز تسلیم شدن نداشت، دستگیر و روانه کلانتری کردند.

وی ادامه داد: از خودروی تیبا، چهار جفت باند و دو عدد ضبط پنل به همراه تعدادی لوازم مسروقه دیگر به همراه ابزار آلات سرقت نیز کشف شد که پس از انتقال متهم به کلانتری او به پنج فقره سرقت در همان روز اعتراف کرد.

سرهنگ عسگری نیا اضافه کرد: متهم ۳۰ ساله از سابقه داران شرارت بوده و معتاد به مواد مخدر از نوع روانگردان شیشه می باشد. پرونده پس از تشکیل به نظر مقام قضائی رسید و مالباخته ها نیز برای شناسایی متهم به کلانتری فراخوان شدند.

در انتها بنابر دستور مقام  قضائی، متهم روانه زندان شد و تلاش های پلیسی برای دستگیری متهم متواری نیز جریان دارد.

رییس کلانتری 126 تهران‌پارس
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر