کد خبر: 741274 A

جانشین پلیس آگاهی ناجا از افزایش ۲۵ درصدی کشف مواد محترقه طی ۱۱ ماه امسال و در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته خبر داد.

به گزارش ایلنا، سردار مسعود منفرد با اشاره به چهارشنبه آخر سال اظهار داشت: مراسم چهارشنبه آخر سال در ایران از دیرباز آتش بازی و پریدن از روی آتش بوده است که به مرور زمان و به خصوص طی چند سال اخیر به آتش بازی و ترقه بازی با مواد محترقه رسیده که این امر باعث ایجاد خسارت های مالی و جانی جبران ناپذیری می شود.

وی افزود: با توجه به اینکه مواد محترقه بیشتر از مرزهای شمال غربی و جنوبی کشور وارد می شود، افزود: آمار به دست آمده از پلیس آگاهی استان های سراسر کشور حاکی از آن است که طی ۱۱ ماهه امسال ۲۵ درصد افزایش کشف مواد محترقه نسبت به مدت مشابه سال قبل را داشته ایم.

جانشین پلیس آگاهی ناجا ادامه داد: تشدید اقدامات کنترلی و حساس کردن  استان ها از اواخر دی ماه و تأکید بر مبارزه قاطعانه با قاچاق مواد محترقه تاپایان سال و برخورد بدون اغماض با قاچاقچیان و کنترل تحرکات مجرمان حرفه ای و سابقه دار از مهم ترین عوامل افزایش میزان کشفیات مواد محترقه در یازده ماهه سال ۱۳۹۷ نسبت به مدت مشابه سال گذشته می باشد.

سردار منفرد یادآور شد: کسانی که خواسته و یا ناخواسته با استفاده این مواد منجر به مرگ یا صدمات جانی کسی شوند مرتکب جرم شده و به طور قطع برخورد قانونی لازم با آنان صورت خواهد گرفت.

جانشین پلیس آگاهی ناجا خاطر نشان کرد: مشارکت دادن تمام بخش های جامعه در امر پیشگیری از حوادث مربوط به آخرین چهارشنبه سال، مستلزم بسیج همگانی می باشد که اثر بخشی بیشتری خواهد داشت.

وی به نقش تاثیر گذار پلیس آگاهی در برخورد جدی با وارد کننده، تولید و توزیع کنندگان مواد محترقه اشاره و بیان کرد: کارآگاهان مبارزه با قاچاق کالا و ارز پلیس آگاهی در سراسر کشور آمادگی کامل دارند تا با مرتکبان چنین جرایمی برخورد کنند.

سردار منفرد با تاکید براینکه تمام تلاش پلیس ایمنی لازم برای برقراری شادی مردم در این ایام است، به والدین و افراد بزرگ خانواده توصیه کرد: کنترل محسوس و نامحسوس از فرزندان و جوان های خود داشته باشند که خدای نکرده مشکلی برای آنها پیش نیاید.

وی افزود: شهروندان نیز مد نظر داشته باشند با افرادی که می خواهند به هر طریقی از این شرایط سوء استفاده کرده و باعث سلب آسایش مردم شوند با اطلاع به پلیس، همکاری لازم را داشته باشند.

جانشین پلیس آگاهی ناجا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر