کد خبر: 741265 A

مدیر امور آموزشی دانشگاه علوم پزشکی مشهد از ایجاد سامانه آزمون‌های بر خط در این دانشگاه خبر داد.

به گزارش ایلنا به نقل از دانشگاه علوم پزشکی مشهد، حسن قوامی با اعلام این خبر افزود: ایجاد سامانه بر خط به منظور افزایش سرعت و دقت در برگزاری آزمون‌ها و صرفه جویی در مصرف کاغذ با نصب و راه اندازی ۱۸۰ دستگاه رایانه اجرا و تمامی سیستم‌های رایانه‌ای، سامانه‌های صوتی، مدیریت آزمون‌ها بر اساس استاندارد آماده شده است.

وی کاهش نیاز به نیروی انسانی، کاهش هزینه‌های کاغذ، افزایش سرعت و دقت در برگزاری آزمون‌ها را از مزایای روش الکترونیکی برشمرد و خاطرنشان کرد: بر این اساس می‌توان بلافاصله پس از آزمون، ضمن سرعت در استخراج نتایج و تحلیل آن در راستای استاندارد سازی سوالات نیز گام برداشت.

مدیر امور آموزشی دانشگاه علوم پزشکی مشهد طراحی سوالات برای آزمون‌های فلوشیپ و علوم پایه و سایر آزمون‌ها با همکاری اعضای هیئت علمی را از دیگر اقدامات این حوزه عنوان کرد و گفت: بر این اساس در سال جاری بیش از یک هزار گواهی طراحی سوال به اعضای هیئت علمی اعطا شده است.

قوامی با بیان اینکه سامانه صدور مدارک دانش آموختگان نیز از آبان ماه سال جاری در دانشکده پزشکی راه اندازی شده است، یادآور شد: در حال حاضر اگر دانشجویی نیاز به مدارک داشته باشد به صورت برخط درخواست خود را ارائه و مدارک از طریق پست تحویل وی می‌شود.

استاندارد دانشگاه علوم پزشکی صرفه جویی در مصرف کاهش هزینه مشهد
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر