کد خبر: 741260 A

حبیب‌زاده:

عضو شورای شهر تهران گفت: افزایش اعتباری که در لایحه اصلاحیه بودجه ۹۷ آمده، در مغایرت با رویه کاری ما در این مدت بوده است.

به گزارش ایلنا، افشین حبیب‌زاده صبح امروز در یکصد و سی و سومین جلسه صحن علنی شورای شهر تهران، در مخالفت با کلیات لایحه اصلاحیه بودجه سال ۹۷ شهرداری گفت: در لایحه ارائه شده، سه مورد وجود دارد که فاقد بودجه مصوب بوده و در اصلاحیه برای آنها درخواست بودجه شده است. از این رو در این اصلاحیه حتما باید گزارش توجیهی ارائه می‌شد که این مبالغ را برای چه می‌خواهند. 

این عضو شورای شهر تهران با بیان اینکه جدول محل کاهش اعتبارات هزینه‌های نشده همراه جداول افزایش ارائه نکرده‌اند، تصریح کرد: در لایحه اصلاحیه بودجه ۹۷ گزارشی درباره علل افزایش و همچنین علل کاهش اعتبارات ردیف‌های بودجه مصوب ارائه نشده که لازم است افزایش یا کاهش به تفکیک ماهیت هزینه‌ها اعم از پرسنلی و غیرپرسنلی ارائه می‌شد که این کار هم انجام نشده است. 

حبیب‌زاده ادامه داد: حدود یکسال و نیم است که در تمام گزارش‌ها اعلام می‌کنیم که شهرداری تهران با مازاد نیرو مواجه است. از این‌رو مصوب کردیم هر سال میزان مشخصی از آن نیرو تعدیل شوند. افزایش اعتباری که در لایحه اصلاحیه بودجه ۹۷ آمده است در مغایرت با رویه کاری ما در این مدت بوده است. بالاخره ما با مازاد نیروی انسانی روبه‌رو هستیم یا کمبود آن؟ اگر با مازاد نیرو مواجهیم پس چرا به یکباره ۱۵۰ میلیارد تومان به اعتبارات آن اضافه کرده‌ایم و اگر با کمبود نیرو مواجه هستیم باید از پرسنل شهرداری به واسطه اظهارات گذشته عذرخواهی کنیم.

وی به مساله کنترل هزینه‌ها اشاره و خاطرنشان کرد: آیا کنترل هزینه به معنای آن است که به یکباره برای وسائط نقلیه در مناطق ۲۲ گانه، ۴۰۰ میلیارد ریال را اضافه کنیم؟ این ۴۰ میلیارد تومان در بودجه مصوب ۱۰۰ میلیارد بوده که با افزایش این ۴۰ میلیارد تومان، شاهد افزایش ۴۰ درصدی در لایحه اصلاحیه هستیم. 

رییس کمیته نظارت شورای شهر تهران افزود: این اصلاحیه بودجه با تمام اصولی که در یکسال و نیم بر آن تاکید داشته‌ایم، مغایر است. 

حبیب‌زاده با تاکید بر اینکه در لایحه اصلاحیه بودجه ۹۷ باید درباره کسری بودجه هم صحبت می‌شد، ابراز داشت: طبق گفته‌های شهردار تهران، تاکنون ۹۰ درصد درآمدهای بودجه محقق شده است. از این‌رو، باید در این اصلاحیه تکلیف کسری ۱۰ درصدی مشخص می‌شد که قرار است از کجا تامین شود. کسری بودجه مذکور چه اثراتی داشته است از پرداختی به پیمانکاران کم گذاشته شده یا خدمات شهری که باید ارائه می‌شد. باید تکلیف این کسری بودجه مشخص می‌شد.

بودجه شورای شهر تهران شهردار تهران نیروی انسانی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر