کد خبر: 741171 A

میلانی:

رییس کمیته محیط زیست و خدمات شهری شورای اسلامی تهران از شهرداری خواست برنامه آمادگی در برابر سیلاب در تهران را مورد توجه جدی قرار دهد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، سید آرش حسینی میلانی صبح امروز در یکصد و سی و سومین جلسه صحن علنی شورای شهر تهران،‌با تبریک میلاد امام جواد (ع) و گرامیداشت روز جهانی حفاظت از رودخانه‌ها و روز جهانی آب گفت: روزانه ۷۰۰ میلیون مترمکعب آب از رودخانه‌های کرج، لتیان، جاجرود و لار برای مصرف شهروندان تهرانی اختصاص می‌یابد و شهروندان باید نسبت به حفاظت از شرایط کمی و کیفی این منابع آبی آگاه و حساس باشند.

وی به بازدید نوروزی شهروندان از مناطق بالادستی رودخانه‌ها اشاره کرد و اظهار داشت: در تمام طول سال و به ویژه در این ایام باید بحث مدیریت زباله مورد توجه جدی شهروندان باشد تا با آلودگی منابع آب‌های شرب تهران روبه‌رو نباشیم.

وی با اشاره به اهمیت رواناب‌های شهری تصریح کرد: سالانه ۱۲۳ میلیون متر مکعب رواناب نابهنگام از دره‌های مشرف به شهر تهران وارد می‌شود که پس از عبور از انهار و کانال‌های شهر، در اثر بارش‌ها حجم آن سه برابر شده و نزدیک به ۴۰۰ میلیون مترمکعب می‌رسد که باید تلاش کرد حتی‌المقدور این رواناب‌ها نفوذ داده شوند و کیفیت آنها را ارتقا داد.

این عضو شورای شهر با قرائت تذکر خود به شهرداری تهران با موضوع آمادگی در برابر سیلاب خاطرنشان کرد: با توجه به آثار تغییرات اقلیمی بر شرایط سیل‌خیزی حوضه‌های آبخیز مشرف به شهر تهران شایسته است برنامه آمادگی در برابر سیلاب در تهران مورد توجه جدی قرار گیرد.

حسینی میلانی به برنامه سوم شهرداری تهران اشاره کرد و ابراز داشت: براساس مصوبات برنامه سوم شهرداری (موضوع ماده ۸۸) از شهرداری تهران می‌خواهم گزارشی از میزان آمادگی شهرداری در برابر سیلاب‌های غیرمترقبه با محوریت خیابان‌های ولیعصر و شریعتی و همچنین برنامه عملیاتی بهبود و عملکرد شبکه‌های اصلی و فرعی، توسعه شبکه پایش کمی و کیفی بارش و رواناب، پیاده‌سازی نظام نگهداشت انهار و پیاده‌سازی سامانه هشدار سیل را به شورای شهر در مهلت دو ماهه ارسال نماید.

شورای اسلامی شورای شهر شهرداری شهرداری تهران محیط زیست
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر