کد خبر: 741110 A

نایب رییس شورای شهر تهران:

نایب رییس شورای شهر تهران گفت: منتظر اعلام نظر فرمانداری در خصوص لایحه بودجه سال ۱۳۹۸ شهرداری تهران هستیم و اگر تا ظهر اعلام نظر کنند در نوبت عصر برای اعمال اصلاحات و نهایی کردن بودجه جلسه فوق العاده برگزار می‌کنیم.

به گزارش خبرنگار ایلنا، صبح امروز سید ابراهیم امینی، نایب رئیس شورای اسلامی شهر تهران که در غیاب محسن هاشمی ریاست جلسه علنی شورای شهر را بر عهده داشت، با بیان اینکه تاکنون ایرادات هیئت تطبیق فرمانداری درخصوص لایحه بودجه ۹۸ به شورا ابلاغ نشده است، گفت: بنابر گفته‌ فرمانداری قرار است تا ظهر امروز نظر این هیئت به شورا واصل شود.

رئیس کمیسیون نظارت و حقوقی شورا ادامه داد: در صورت اعلام‌نظر فرمانداری ظرف روز جاری، شورا بعد از ظهر امروز، با برگزاری جلسه فوق‌العاده به ایرادات وارده رسیدگی می‌کند.

وی در ادامه سخنان خود گفت: به نمایندگی از اعضای شورای شهر تهران از شهروندان تهرانی به دلیل حمایت و مشارکت با منتخبین خود در سال ۹۷ قدردانی می‌کنم و بابت قصور در انجام وظایف نمایندگی پوزش می خواهم. البته شهروندان تهرانی می دانند که سال ۹۷ برای مدیریت شهری تهران سالی سخت بود و ناچار شدیم بر خلاف میل‌مان تغییرات پشت سرهم را شاهد باشیم.

 وی افزود: آقای نجفی علی رغم مخالفت شورا بر استعفای خود اصرار ورزید. همچنین آقای افشانی بر اساس مصوبه مجلس و قانون منع بکارگیری بازنشستگان به خدمتش پایان داده شد و بعد آقای حناچی در پایان آبان ماه به عنوان شهردار انتخاب شدند. طبیعی است که این تغییرات در تزلزل مدیریت و فقدان ثبات در مدیریت شهری تاثیرگذار است. اگرچه این تغییرات خارج از اراده شورای شهر پنجم بود، ولی مسئولیت عواقب آن با این شورا بود.

 امینی با بیان اینکه در سال ۹۷ چالش‌های متعدد مالی داشتیم، اظهار کرد: با زحمات فراوان توانستیم از بروز اختلال در خدمت‌رسانی به شهروندان در این سال جلوگیری کنیم. بر این اساس برنامه پنج ساله سوم توسعه شهری و بودجه سال ۹۸ را در مهلت مقرر به تصویب رساندیم و انتظار داریم دولت و مجلس محترم انتظارات بر حق شهروندان تهرانی را برآورده کنند و مسئولیتی را که به اعتبار حاکمیت دارند انجام دهند؛ به خصوص در حوزه حمل و نقل عمومی، پرداخت عوارض، آلودگی هوا و ... انتظار داریم دولت و مجلس بیش از پیش مدیریت شهری را یاری کنند و شاهد تحقق وعده‌های آنها باشیم.

بودجه شهرداری تهران لایحه بودجه رییس شورای شهر تهران فرمانداری تهران
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر