کد خبر: 740916 A

با حضور شهردار تهران؛

تست گرم خط ۶ متروی تهران در راستای بررسی نهایی وضعیت این خط با موفقیت انجام شد.

به گزارش ایلنا، مراسم تست گرم خط ۶، از ایستگاه میدان شهدا تا دولت آباد، با حضور پیروز حناچی شهردار تهران، محسن پورسیدآقایی معاون شهردار تهران و رئیس سازمان حمل و نقل و ترافیک، علی امام مدیرعامل شرکت راه‌‌‌آهن شهری تهران و حومه (مترو)، فرنوش نوبخت مدیر عامل شرکت بهره برداری مترو و همچنین جمعی از مدیران این خط برگزار شد.

در تست گرم صورت گرفته سیستم برق‌‌‌رسانی به قطار ۷ واگنه و سیستم اتوماتیک حرکت آن در تونل و همچنین سیستم سیگنالینگ مورد بررسی قرار گرفت و مشخص شد وضعیت خط، مطلوب است و آمادگی لازم برای بهره‌‌‌برداری وجود دارد.

همچنین تست سرد این خط نیز چند ماه پیش به وسیله یک دستگاه واگن از قطارهایی که قرار است در آینده در این خط مورد استفاده قرار گیرد، همراه با یک دستگاه لوکوموتیو جهت بررسی فاصله لبه سکوهای ایستگاه با بدنه قطار و واگن‌ها، کنترل گاباری در نقاط مختلف مسیر، صحت نصب ادوات داخل تونل و عدم تداخل آنها با قطار عبوری، ارزیابی کلی کیفیت روسازی و نیز وضعیت حرکت قطارها روی ریل انجام پذیرفت.

در این آزمایش مشخص شد تمامی معیارهای مورد بررسی در سطح مطلوب عملکرد بوده و از لحاظ بهره‌برداری مشکلی وجود ندارد.

خط ۶ مترو یکی از خطوط پر ترافیک شهر تهران محسوب می‌‌‌شود که در صورت تکمیل شدن قابلیت جابه‌‌‌جایی بیش از یک میلیون مسافر در روز را دارد.

مترو خط ٦ مترو خط 6 متروی تهران خط 6
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر