کد خبر: 740731 A

وزیر کشور بر برخورد جدی و بدون اغماض با رانندگان متخلف در ایام نوروز تاکید کرد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، عبدالرضا رحمانی فضلی در حاشیه نشست مشترک شورای عالی هماهنگی ترافیک شهرهای کشور و کمیسیون ایمنی راه ها که با حضور وزیر راه و شهرسازی و نماینده برخی از دستگاه ها در محل وزارت کشور برگزار شد در جمع خبرنگاران گفت: امروز جلسه ای  مشترک میان شورای عالی ترافیک و کمیسیون ایمنی راهها برگزار شد که در این جلسه وزیر راه و شهرسازی و همه دستگاههای مرتبط با این موضوع از جمله ناجا نیز حضور داشتند.

وی ادامه داد: دستگاه‌های مربوطه از یک ماه گذشته برنامه‌های خود را ابلاغ کرده بودند و پیگیر هستند و این جلسه که برگزار شد مروری بر برنامه ها و اقدامات بود که اگر توصیه هایی نیز لازم است در این جلسه بر روی آن تأکید شود.

وزیر کشور با بیان اینکه برنامه ها بسیار مناسب بود و در اینجا مقرر شد که همه دستگاه ها به ویژه وزارت کشور استانداری ها و فرمانداری ها پای کار بیایند، گفت: به استاندارن اعلام می کنیم مانند این جلسه باید در استان‌ها تشکیل شود و آنها مسئولیت دارند که در شوراهای تامین و کمیسیون‌های ترافیک و ایمنی راهها این موضوع را مطرح و پیگیری کنند. در اینجا نیز مطرح شد که هر یک از استان ها و هر کدام از دستگاههای اجرایی در حوزه خودشان اگر نسبت به سال قبل موفقیت داشته باشند مورد تشویق قرار بگیرند و هر کدام که موفق نبودند بازخواست شوند.

رحمانی فضلی با تاکید براینکه پلیس نباید به متخلفان رحم کند خاطرنشان کرد: بنده به پلیس و ناجا تاکید کردم که به متخلفان در این ایام عید رحم نداشته باشند.این کلمه را به کار می‌برم زیرا در این ایام مردم با خانواده هایشان به سفر می روند و گاهی تخلف  می‌کنند و ممکن است که بخواهند بخشیده شوند که بخشیدنی در کار نخواهد بود. زیرا هر نوع رحمی به متخلف ظلم به مردم است.

وی ادامه داد: نیروی انتظامی با همه مردم برخورد خوب و مودبانه   خواهد داشت که این وظیفه ماست اما با متخلفان قطعاً برخورد جدی خواهد شد و ابلاغ کردیم که اگر مواردی از خلاف دیده شود که نیروی انتظامی از آن گذشت کند و یا نادیده بگیرد قطعاً با پلیس برخورد دیگری خواهیم داشت.

وزیر کشور تصریح کرد: اعلام کردیم که امسال نیروهای راهنمایی و رانندگی که موفق بوده اند از طرف وزارت کشور با مشوقهای خوبی مواجه خواهند شد. ما همه انرژی توان ظرفیت دستگاه اجرایی را پای کار آوردیم اما محور اصلی همه این اقدامات خود مردم هستند مردم باید بدانند بعد از یک سال  که می‌خواهند  با خانواده به تفریح بروند  نباید عجله و بی دقتی موجب شود که حادثه‌ای به وجود آید که موجب خسران برای خود و خانواده شان گردد.بنابراین امیدواریم با همکاری همه دستگاه‌ها و با رعایت کامل قوانین و مقررات و خونسردی از طرف مردم و رانندگان ایام عید بسیار خوبی داشته باشیم و همه با خوشحالی وارد ایام عید شوند و با خوشحالی نیز  سال ۹۸ را ادامه دهد.

ایام عید ایام نوروز نیروی انتظامی وزیر راه و شهرسازی وزیر کشور
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر