کد خبر: 740724 A

معاون وزیر کشور مطرح کرد:

معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزیر کشور با بیان اینکه میزان تلفات جاده ای در روستاها افزایش پیدا کرده است، گفت: چهار شهر اصفهان مشهد شیراز و تهران دارای بالاترین آمار تصادفات درون شهری هستند.

به گزارش خبرنگار ایلنا، جمالی نژاد، مهدی جمالی نژاد در حاشیه جلسه مشترک اعضای شورای عالی هماهنگی ترافیک شهرهای کشور و کمیسیون ایمنی راه ها که پیش از ظهر امروز با حضور عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور و محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی برگزار شد، در جمع خبرنگاران گفت: در طول دهه اخیر میزان تلفات جاده ای برون شهری و درون شهری هر سال کاهش داشته است.

وی ادامه داد: متاسفانه در سال گذشته برای اولین بار طی یک دهه اخیر با افزایش میزان تلفات جاده ای روبه رو بوده ایم که این امر زنگ خطری بسیار جدی برای ما است.

معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزیر کشور خاطرنشان کرد: استانداران مدیران شهری و مدیران راه و شهرسازی با توجه به این زنگ خطر باید به هوش باشند و امروز برای اولین بار بود که جلسه مشترکی بین وزیر راه و شهرسازی و وزیر کشور در این خصوص تشکیل شده است و این نشان دهنده حساسیت این موضوع است.

رئیس سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور تصریح کرد: آن حساسیت باید به استانها تسری پیدا کرده و استانداران نیز با جدیت ورود پیدا کرده و اقدامات لازم را انجام دهند تلفات جاده ای بحثی نیست که استانداران بخواهند در خصوص آن منفعلانه رفتار کنند چرا که با جان انسان ها در این موضوع سر و کار داریم. امیدوارم با اقداماتی که صورت می گیرد با میزان افزایش تلفات جاده ای همانطور که در سال ۹۶ روبه‌رو بودیم مواجه نباشیم.

جمالی نژاد با اشاره تصادفات درون شهری گفت: ۴ شهر شیراز تهران مشهد و اصفهان متاسفانه میزان تلفات تصادفات درون شهری بالایی نسبت به سایر شهرها دارند و باید به صورت جدی مسئولان شهری در این خصوص تدابیری بیاندیشند تا میزان تلفات تصادفات کاهش پیدا کند.

وی ادامه داد: در عین حال میزان تلفات درون شهری نسبت به میزان تلفات تصادفات برون شهری کاهش داشته است اما در حوزه روستایی افزایش بسیار قابل توجه بوده و همت جدی در این خصوص می طلبد اخیراً جاده های روستایی آسفالت شده اند و بستر آماده شده بعضا خودروها با سرعت بالایی در این مناطق تردد می‌کنند و ما باید در این مناطق نیز اقدامات پیشگیرانه را که در شهرها در گذشته انجام داده ایم، تدبیر کنیم. از همین رو به دهیاران و بخشداران تأکید می کنند در این زمینه ورود کرده و بحث‌های پیشگیرانه را که در جهت کاهش تلفات جاده ای در روستاها کمک می کند انجام دهند او یقینا این اقدامات نیز از سوی ما رصد خواهد شد.

معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزیر کشور تصریح کرد: جلسه امروز عزم جدی مدیران کشور را برای برخورد با تخلفات جاده ای نشان می دهد و قطعاً در پایان کار اقدامات استانداران مدیران کل مدیران کل راه معاون عمرانی و غیره بررسی و ارزیابی خواهد شد و برخوردهای لازم با اقدامات مثبت و منفی دستگاه ها خواهد شد.

اصفهان شهری و روستایی مشهد وزیر کشور تلفات جاده ای
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر