کد خبر: 740561 A

رییس اداره تصادفات پلیس راهور تهران بزرگ از وقوع دو تصادف مرگبار در هفته گذشته در تهران خبر داد.

به گزارش ایلنا، سرهنگ احسان مؤمنی رئیس اداره تصادفات این پلیس در رابطه با تصادفات هفته گذشته گفت: در هفته‌ای که پشت سر گذاشتیم متأسفانه شاهد وقوع دو فقره تصادف منجر به فوت در سطح معابر شهر تهران بودیم. که در هر دو تصادف ۲ نفر عابر پیاده در اثر بی احتیاطی خودشان و همچنین رانندگان جان خودشان را از دست دادند و خانواده هایی را داغدار کردند.

وی با اشاره به تصادف اول گفت: در ساعت ۷:۳۱ دقیقه صبح روز سه شنبه در خیابان شهید رحمانی روبه روی ترمینال غرب یکدستگاه اتوبوس با عابر پیاده برخورد که در اثر شدت ضربه عابر پیاده مذکر حدودا ۸۵ ساله در محل حادثه فوت می‌کند.   

رییس اداراه تصادفات پلیس راهور تهران بزرگ خاطرنشان کرد: تصادف دوم در ساعت ۳۵: ۸ دقیقه  شب چهارشنبه در بزرگراه امام علی (ع) در داخل خط ویژه یکدستگاه موتورسیکلت با عابر پیاده برخورد که در اثر شدت ضربه عابر پیاده مذکر حدودا ۲۸ ساله در محل حادثه فوت می‌شود.

سرهنگ مومنی با توصیه به عابران پیاده تصریح کرد: عابران پیاده در هنگام عبور از عرض خیابان و معابر حتما از محل های خط کشی شده و پل های هوایی عابر پیاده عبور کنند. و در هنگامی که از بین وسایل نقلیه که در پارک هستند قصد عبور دارند چند لحظهای توقف کرده پس از اینکه خطری آنها را تهدید نکرد و قابل رویت برای رانندگان عبوری بودند از سطح معابر عبور کنند. همچنین رانندگان وسایل نقلیه با توجه به روزهای پایانی سال و افزایش تردد عابر پیاده در سطح معابر شهری به جهت خرید ایام عید توجه ویژه و جدی به عابرین پیاده داشته باشند و با سرعت مطمنه در سطح معابر حرکت کنند تا در صورت مشاهده عابرین پیاده بتوانند به راحتی وسیله نقلیه را کنترل و از وقوع حوادث جلوگیری کنند.

وی همچنین به شهروندانی که در حال آماده شدن برای مسافرت هستند توصیه کرد؛ رانندگان قبل از اقدام به حرکت و مسافرت از سلامت خودرو، ایمنی و تجهیزات آن اطمینان کامل داشته باشند. و همچنین سامانه ترمز خودرو ، باطری خودرو، فشار باد لاستیک ها، و تایر یدکی را بررسی نمایند. و در صورت معیوب بودن تعویض نمایند. و قبل از شروع حرکت از وضعیت جاده ها و مسیر حرکت مطلع باشند و به توصیه های پلیس راهنمایی و رانندگی و تابلوها و علا‌عم هشدار دهنده در طول مسیر توجه نمایند. امیدوارم شهروندان عزیز با رعایت قوانین و مقررات و توجه به توصیه های کارشناسان پلیس راهنمایی و رانندگی همه شهروندان سفرهای بدون حادثه ای را داشته باشند.

سرهنگ احسان مومنی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر