کد خبر: 740150 A

وظیفه در گفت‌وگو با ایلنا:

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی از ورود سامانه بارشی از صبح امروز و بارش برف و باران در نواحی شمال، شمال غربی و غرب کشور خبرداد.

احد وظیفه، مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا، درباره آخرین وضعیت آب و هوا در کشور گفت: یک سامانه بارشی از امروز صبح وارد جنوب غرب و غرب کشور شده است و امروز صبح نیز شاهد بارش باران در استان‌های کرمانشاه، خوزستان و ایلام بودیم و امیدواریم این بارش‌ها ادامه داشته باشد.

وی ادامه داد: در حال حاضر بارش‌های جبهه گرم این سامانه بارشی آغاز شده و به تدریج تشدید می‌شود و از تقریبا روز جمعه به طور کل تا صبح شنبه ادامه خواهد داشت. هچنین بارندگی در مناطق غرب، شمال‌غرب، جنوب غرب، مناطق مرکزی، دامنه‌های البرز و سواحل شمال کشور از امشب شروع شده و تا شنبه ادامه خواهد داشت.

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی با اشاره به اینکه در مناطق سردسیر و گردنه‌های کوهستانی و جاده‌های کوهستانی بارش برف گزارش می‌شود، تصریح کرد: این سامانه از روز شنبه از تهران عبور کرده و شمال شرق کشور را دربرمی‌گیرد. این سامانه بارشی تا روز یکشنبه در کشور حضور دارد و از روز یکشنبه به تدریج از شمال شرق کشور خارج می‌شود.

وظیفه با اشاره به مناطقی که بر اثر این سامانه بارشی دارای مخاطراتی می‌شوند، یادآور شد: برای استان‌های ایلام، غرب کرمانشاه، غرب کردستان، خوزستان و لرستان رگبار و رعد و برق پیش‌بینی می‌شود که  با احتمال آب گرفتگی معابر و طغیان رودخانه‌ها مواجه هستند. همچنین امشب به تدریج جاده‌های کوهستانی شمال تهران درگیر بارش برف خواهند بود.

احد وظیفه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر