کد خبر: 740109 A

ذوعلم مطرح کرد:

رئیس سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی عنوان کرد: باید برای بازآرایی تشکیلات سازمان پژوهش آماده شویم.

به گزارش خبرنگار ایلنا، حجت‌الاسلام والمسلمین علی ذوعلم رئیس سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی در خصوص آخرین وضعیت تعیین تکلیف پژوهشگاه مطالعات آموزش و پرورش در جمع خبرنگاران بیان کرد: پژوهشگاه مطالعات آموزش و پرورش طبق مصوبه‌ای که ۸ سال پیش ابلاغ شده، در سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی ادغام شده است ولی این ادغام هنوز کامل انجام نگرفته است.

ذوعلم با بیان اینکه اخیراً  وزیر آموزش و پرورش پیشنهاد داد که این مصوبه تغییر کند اما باید سازمان امور اداری و استخدامی کشور درباره این نامه اخیر وزیر اعلام نظر کند گفت: اگر اعلام کرد که همان مصوبه به قوت خود باقیست که ما باید به حکم قانون کار خود را انجام دهیم و اگر اعلام کرد که پژوهشگاه از سازمان جدا شود که انجام می‌شود. اما ما هیچ نظر خاصی نداریم و می‌گوییم هرچه قانون ابلاغ کرد باید همان را اجرایی کنیم.

وی ادامه داد:  یکی از برنامه های ما برای سال آینده اجرای کامل برنامه درسی ملی و توجه کردن به برنامه‌ریزی آموزشی در کنار برنامه‌ریزی درسی است چون برنامه‌ریزی آموزشی کار مهمی است و در همین راستای برنامه‌ریزی آموزشی، ارتقای توانمندی و مهارت مدرسه به عنوان بستر تربیت مورد توجه است.

حجت‌الاسلام والمسلمین ذوعلم اضافه کرد: به عبارت دیگر مدرسه محوری و اجرای برنامه درسی ملی به طور کامل، ۲ گام مهمی است که باید برداریم و برداشتن آن ممکن است ۱۰، ۱۵ سال طول بکشد زیرا کار پیچیده و زمان‌بری است.

رئیس سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی در پایان اظهار داشت: برای رسیدن به این اهدافمان باید ۲ اقدام را سریعتر انجام دهیم که یکی از آن بازآرایی تشکیلات سازمان پژوهش است که باید برای این کار آماده شویم و کار دیگری که باید انجام دهیم ارتقای توانمندی مهارت مجموعه کارشناسان ماست.

سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی قانون کار مدرسه وزیر آموزش و پرورش برنامه ریزی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر