کد خبر: 740082 A

معاون حقوقی و امور مجلس وزارت آموزش و پرورش ؛

معاون حقوقی و امور مجلس تصریح کرد: مستند سازی املاک و تمهید الزامات اجرای متوازن سند تحول بنیادین آموزش و پرورش از اولویت های کاری است

به گزارش خبرنگار ایلنا، علی عسگری  در نشست خبری که در حاشیه گردهمایی مشترک معاونان و مشاوران و مدیران کل آموزش و پرورش استان ها در اردوگاه شهید باهنر برگزار شد در جمع خبرنگاران اظهار کرد:   از نمایندگان مجلس شورای اسلامی در رابطه با  موضوع بودجه همراهی  بسیار عالی باآموزش پرورش داشتند قدردانی می‌کنم.

وی افزود:به لطف خداوند آنچه تصویب شد در حوزه  نوسازی  و بازسازی مدارس و بودجه‌های عمرانی از نظرکارشناسان بسیار مطلوب ارزیابی شده  که خوشبختانه بودجه عمرانی حدوداً سه برابر افزایش پیدا کرده است.

معاون حقوقی و امور مجلس خاطرنشان کرد: در موضوع افزایش حقوق کارکنان دولت ، ۴۰۰ هزار تومان به حقوق ثابت معلمان اضافه می‌شود که این مقدار با حفظ  درصد افزایش حقوق به میزان ۱۰ تا ۲۰ درصد به صورت پلکانی است.

وی در ادامه گفت: افزایش حقوق  برای معلمان به جهتی که از شرایط ناعادلانه  پرداخت حقوق در کشور بی‌بهره نبوده‌اند از  یک حمایت نسبی خوبی برخوردار است و  در برخی از معلمان که حقوق پایین می‌گیرند  و در آغاز استخدام هستند در حدود ۴۵ درصد افزایش حقوق را خواهیم داشت.

 علی عسگری  با بیان اینکه نمایندگان مجلس در خصوص پرداخت قبوض  برق و  آب و گاز مدارس همکاری خوبی داشته اند، گفت:   اگر برای مدرسه ای قبض برود  و مطلع شویم ، می‌توانیم شکایت کنیم چون طبق مصوبه مجلس معافیت برای مدارس را داشته است .

معاون حقوقی و امور مجلس رتبه بندی معلمان را به عنوان اولویت وزارت آموزش و پرورش  دانست و گفت:  درخصوص  دو هزار میلیارد  تومان در بند ٩بودجه  برای طرح رتبه‌بندی مصوبه مجلس را داریم  و  برای دانشگاه‌های  فرهنگیان و شهید رجایی از سهم بودجه کمیسیون آموزش و تحقیقات مبالغ قابل توجهی تخصیص داده شده است .

وی با اشاره به مصوبه مهم مجلس شورای اسلامی درباره ساختمان‌ها، املاک و مدارس که در اختیار دستگاه‌ها و  اشخاص دیگری است ،اظهار کرد: طبق مصوبه مجلس ظرف ۶ماه باید به آموزش و پرورش باز پس داده شود.

علی عسگری در ادامه اضافه کرد: در مجلس شورای اسلامی مصوبه‌ای هم در ارتباط با زمین‌های آموزشی داریم که می‌توانیم کاربری آنها را تبدیل به احسن و درآمد پایدار کنیم و البته یکی از راه‌های درآمدزایی است و برای کاربری آنها مجوز داریم که مسکونی تجاری قرار داده شوند.

 

معاون حقوقی و امور مجلس با اشاره به راه اندازی ستاد اقتصادی در وزارت آموزش و پرورش اظهار کرد:با این ستاد می‌توانیم مستغلات و زمین‌های فرسوده‌ای که مورد نیاز نیست نگاه اقتصادی داشته باشیم و کاربری آنها را تغییر دهیم چرا که تبدیل به احسن کردن املاک و مستغلات می‌تواند کمک کننده و راه درآمدی  باشد.

وی گفت:مستند سازی املاک و تمهید الزامات اجرای متوازن سند تحول بنیادین آموزش و پرورش از اولویت های کاری است و ارتقای مدیریت پاسخگو،  علمی و کارآمد،کیفیت آموزشی و مدیریت مدرسه ،مدرسه محوری ،تجهیز آموزشی و پرورشی مدارس،دولت الکترونیک و کارآمد سازی از دیگر برنامه‌های مدنظر است .

علی عسگری تنقیح قوانین را ضروری دانست و خاطر نشان کرد: از طریق سامانه و سیستم الکترونیکی با نمایندگان مجلس شورای اسلامی ارتباط داریم و پی جویی های فعالی با کمیسیون ها و فراکسیون های تخصصی مجلس  داریم .

معاون حقوقی و امور مجلس تصریح کرد:با شورای عالی آموزش و پرورش و معاونت حقوقی دولت و مجلس در حوزه های مختلف حقوقی همکاری داریم و آسیب شناسی تخلفات و زمینه های علل و بروز آنها را بررسی می کنیم .

 

آموزش و پرورش حقوق درآمد کمیسیون آموزش و تحقیقات وزارت آموزش و پرورش
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر