کد خبر: 739740 A

رییس پلیس راهنمایی و رانندگی ناجا خبر داد:

رییس پلیس راهنمایی و رانندگی ناجا از رفع توقیف خودروهایی که دارای تخلفات رانندگی هستند به شرط پرداخت خلافی از 25 اسفند خبر داد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، سردار کمال هادیانفر در حاشیه رزمایش بزرگ ترافیکی و خدماتی سفر نوروز ۹۸ در جمع خبرنگاران با اشاره به برنامه‌های ترافیکی پنجشنبه و جمعه آخر سال گفت: تمام خودروهایی که بیش از یک میلیون جریمه داشته و توتوقیف می‌شوند از ۲۸ اسفند تا ۱۷ فروردین فرصت دارند و اقدامی در خصوص توقیف این خودرو ها صورت نمی گیرد.

وی ادامه داد: تمام این رزمایش با حضور بیش از ۳۵ هزار پلیس و ۶۵ هزار نفر از نیروهای خدماتی و امدادی به دنبال این هستیم تا تصادفی در کشور ایجاد نشود و تلفات و حوادث جاده ای به حداقل ممکن برسد و از مردم می‌خواهیم همکاری لازم را نیز با ما در این زمینه داشته باشند.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی ناجا  با اعلام خبر رفع توقیف خودروهایی که به علت تخلفات رانندگی توقیف شده اند، گفت: با هماهنگی که صورت گرفته است مردم می توانند از ۲۵ اسفندماه برای ترخیص خودرو هایی که مدت زمان توقیف دارند مراجعه کرده و خودروی خود را تحویل بگیرند به ویژه افرادی که با خودرو های شان امرار معاش می کنند برای دریافت خودروشان به مراکز ترخیص مراجعه کنند البته باید رانندگان مبلغ جریمه را پرداخت کنند اما نیازی به سپری شدن مدت زمان توقیف نیست.

وی ادامه داد: ما راضی نیستیم کسی را جریمه کنیم و خودرویی را توقیف کنیم بهترین روز ما روزی است که کسی را جریمه نکرده و مصدومی در تصادفات جاده ای نداشته باشیم رئیس راهنمایی و رانندگی ناجا با اشاره به تلفات جاده ای روز جاری گفت: به همه همکارانمان ابلاغ شده است که با مردم در نهایت احترام و ادب برخورد کنند پلیس راهور و نیروهای امدادی و خدماتی در ایام نوروز در کنار مردم بوده و خدمت‌رسانی می‌کنند از همین رو از مردم تقاضا داریم تا رعایت مقررات راهنمایی و رانندگی را داشته باشند.

سردار هادیانفر همچنین درخصوص برنامه‌های پلیس راهور با رانندگانی که دارای تخلفات حادثه‌ساز و نمره منفی هستند، گفت: برخورد با این رانندگان به طور جدی از سال آینده در دستور کار ما قرار دارد و وقتی راننده ای تخلف حادثه سازی را مرتکب می شود بلافاصله پیامک این تخلف برای او ارسال می شود  و هزینه این تخلف از راننده کسر خواهد شد.

رییس پلیس راهنمایی و رانندگی ناجا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر