کد خبر: 739705 A

سردار اشتری خبر داد:

فرمانده ناجا با بیان اینکه پلیس در طرح نوروزی سال 98 از سامانه‌های هوشمند برای کنترل جاده‌ها استفاده می‌کند، گفت: از نیروهای پلیس خواسته‌ایم تا در اعمال قانون با اغماض با رانندگان برخورد کنند.

به گزارش خبرنگار ایلنا، سردار حسین اشتری در رزمایش بزرگ ترافیکی و خدمات سفر نوروز 98 بیان کرد: یکی از دلایل برگزاری این رزمایش آمادگی دستگاه‌های مختلف خدمات‌رسانی به همراه پلیس هستیم و خوشبختانه شاهد هماهنگی و همبستگی بیشتر بین این دستگاه‌ها هستیم. همکاران بنده در پلیس راه‌ها و راهور و سایر نیروهای خدمات‌رسان تلاش می‌کنند در ایام نوروز بهترین خدمت رسانی را برای مسافران نوروزی ارائه دهند.

فرمانده ناجا با بیان اینکه این رزمایش برکات زیادی برای ما دارد تصریح کرد: نیروی انتظامی طبق سنوات گذشته قرارگاه نوروزی خود را از 25 اسفندماه آغاز و تا 17 فرودین ماه ادامه خواهد داد ما امیدواریم با رعایت قوانین و توصیه‌هایی که صورت گرفته است و همچنین خدمات رسانی دستگاه‌های امدادرسان کمترین حوادث جاده‌ای را در نوروز امسال شاهد باشیم.

وی با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری در خصوص کاهش تلفات جاده‌ای تصریح کرد: تعداد تلفات جاده‌ای در سال گذشته در ایام نوروز باعث نگرانی و تاثر و ناراحتی شده بود از همین رو همه دستگاه‌ها موظفند برای راحتی حال مردم و اجرای تدابیر مقام معظم رهبری تلاش کنند تا با کمترین تلفات جاده‌ای و تصادفات در نوروز 98 روبرو باشیم.

فرمانده ناجا تصریح کرد: همه دستگاه‌ها آماده‌اند و زیرساخت‌ها اگر چه دارای مشکلاتی هستند اما برخی از مشکلات آنها رفع شده همچنین نقاط حادثه‌خیز مشخص شده و برخی از این نقاط رفع شده است اما تعداد زیادی همچنان باقی مانده که با همت مسئولان رفع خواهد شد اما مهمترین در تصادفات جاده‌ای عامل انسانی است اگر چه ایمنی خودرو اطلاع‌رسانی و آگاهی بخشی آماده‌سازی زیرساخت‌ها و حضور پلیس در کاهش تلفات جاده‌ای موثر است اما سهم رانندگان می‌توانند در کاهش تلفات جاده‌ای بسیار موثر باشد.

وی ادامه داد: 85 درصد تصادفات به دلیل سبقت غیرمجاز، سرعت غیرمجاز، توجه نکردن به جلو و خواب‌آلودگی رانندگان بوده است که نشان می‌دهد توجه به این مسائل از سوی رانندگان می‌تواند در کاهش تلفات جاده‌ای موثر باشد.

فرمانده ناجا با بیان اینکه پلیس در جاده‌های اصلی و اقصی نقاط کشور حضور دارد گفت: درصد بالایی از تصادفات در 30 کیلومتری شهرها به دلیل خستگی رانندگان و همچنین حضور کارخانه‌ها، روستاها و شهرک‌های صنعتی اتفاق می‌افتد از همین رو دقت رانندگان در این نقاط باید بیشتر بوده و رانندگان مراقبت بیشتری داشته باشند.

وی ادامه داد: پلیس امسال به سامانه‌های هوشمند متصل شده و اکثر خودروهای پلیس به سامانه هوشمند ارتباط دارند و این امر می‌تواند کمک موثری به امنیت بیشتر مسافران داشته باشد امروز پلیس در طول مسیر می‌تواند با دست‌افزارهایی که تحویل‌شان می‌شود به بانک اطلاعاتی دسترسی پیدا کرده و در میدان اعمال قانون می‌کنند البته ما به نیروهای‌مان توصیه کرده‌ایم که تا جای امکان رعایت حال رانندگان و سرنشینان خودروها را داشته باشند و در اعمال قانون با اغماض رفتار کنند تا سفرخوشی برای مردم داشته باشیم.

ایام نوروز جاده طرح نوروزی نوروز اعمال قانون
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر