کد خبر: 739672 A

سردار رحیمی خبر داد:

رییس پلیس تهران بزرگ گفت: در حوزه کشف جرائم در ۱۱ ماه گذشته ،۱۶۶۷۹۴ فقره کشف سرقت داشته ایم که در مقایسه به سال گذشته، ۱۱ درصد رشد داشته ایم.

به گزارش ایلنا، سردار حسین رحیمی در همایش فرماندهان و مدیران فاتب که با حضور حجت الاسلام منتظری دادستان کل کشور برگزار شد، گفت: در ۱۱ ماه گذشته بالغ بر ۱۱ میلیون و ۷۰۰ هزار تماس با مرکز فوریت های پلیسی ۱۱۰ تهران برقرار شده که شاهد رشد ۷ درصدی در مقایسه با سال گذشته هستیم.

وی ادامه داد: از این تعداد، ۵ میلیون و ۶۰۰ هزار تماس منجر به اجرای ماموریت در پلیس تهران شده است.

رییس پلیس پایتخت با اشاره به اجرای طرح های رعد در تهران بزرگ خاطر نشان کرد: در 23 مرحله طرح دستگیری محکومین متواری ، بالغ بر ۱۸۰۰ نفر دستگیر و در اختیار مراجع قضایی قرار گرفتند.

سردار رحیمی خاطرنشان کرد: در حوزه کشف جرائم در ۱۱ ماه گذشته ،۱۶۶۷۹۴ فقره کشف سرقت داشته ایم که در مقایسه به سال گذشته، ۱۱ درصد رشد داشته ایم.

وی همچنین با اشاره به جرایمی مانند قتل تصریح کرد: در حوزه جرائم جنایی( قتل ، آدم ربائی و ... ) با کاهش روبرو بودیم که بالغ بر ۹۵ درصد این جرائم در تهران بزرگ کشف شده است که نشان از اقتدار پلیس دارد.

رییس پلیس تهران بزرگ با اشاره به اقدامات پلیس فتا خاطر نشان کرد:در پلیس فتا ، ۱۰ هزار و ۲۰۵ پرونده کشف شده که شامل برداشت اینترنتی، مزاحمت های اینترنتی، کلاهبرداری رایانه ای، دسترسی غیرمجاز به اطلاعات افراد اقدامات بزرگی رقم خورده که باتوجه به اینکه بیش از ۷۰ درصد رشد وقوع جرائم مجازی را داشته ایم اما در کشف این جرائم، ۳۰ درصد رشد داشته اند.

وی ادامه داد: در سال جاری نیز، بیش از ۸۵۰ نفر از اوباش را در محله ها و پارک ها دستگیر کردیم که شاهد افزایش ۸۶ درصدی در این زمینه بودیم.

سردار رحیمی خاطرنشان کرد: در طرح برخورد با حاملین سلاح سرد و گرم تاکنون بیش از ۵۵۰ سلاح شکاری و جنگی کشف که با افزایش ۱۰ درصدی روبرو هستیم.

 فرمانده انتظامی پایتخت در تشریح عملکرد پلیس در یکسال گذشته اظهار داشت: یکی از کارهای بزرگ پلیس تهران رسیدگی به پرونده های کلان کلان و جرائم اقتصادی و بزرگ بود که بار اصلی آن بر عهده پلیس تهران و دادستان تهران بود فرمانده انتظامی پایتخت تصریح کرد: پلیس تهران در طول سال جاری به ۲۱ پرونده فساد اقتصادی او رسیدگی کرد و هزار و ۹۰۵ نفر از افراد مرتبط با این پرونده ها را احضار کرد و گفت ۴۹۳ نفر در این رابطه دستگیر شد که با هماهنگی و احکام قضایی ۳۸۷ نفر به زندان رفتند.

فرمانده انتظامی پایتخت در تشریح عملکرد پلیس در یکسال گذشته اظهار داشت: یکی از کارهای بزرگ پلیس تهران رسیدگی به پرونده های کلان و جرائم اقتصادی و بزرگ بود که بار اصلی آن بر عهده پلیس تهران و دادستان تهران بود.

فرمانده انتظامی پایتخت تصریح کرد: پلیس تهران در طول سال جاری به ۲۱ پرونده فساد اقتصادی او رسیدگی کرد و هزار و ۹۰۵ نفر از افراد مرتبط با این پرونده ها را احضار کرد. ۴۹۳ نفر در این رابطه دستگیر شدند که با هماهنگی و احکام قضایی ۳۸۷ نفر به زندان رفتند.

وی همچنین به پاکسازی مناطق آلوده و جمع آوری معتادان متجاهر اشاره کرد و گفت: در پاکسازی نقاط آلوده به معتادین متجاهر و فروشندگان موادمخدر ، حدود ۹۰ باب منزل محل خرید و فروش و استعمال موادمخدر شناسایی و پلمپ شدند. در طول سال جاری و در برخورد با باندهای بزرگ موادمخدر بیش از ۱۶ موادمخدر کشف کردیم.

او با اشاره به اقدامات پلیس درباره قاچاق کالا تصریح کرد: در مبارزه با کالای قاچاق که در راس ماموریت های ما قرار دارد، برابر اعلام رسمی گمرک شاهد  ۱۳۰ درصد افزایش در میزان کشفیات هستیم.

به گفته رییس پلیس تهران بزرگ در حوزه راهور شاهد کاهش ۵ درصدی در جرائم جرحی بوده ایم.

سردار رحیمی خاطرنشان کرد: با تمام توان و با همکاری با دستگاه قضایی اجازه نمی دهیم خللی در امنیت کشور ایجاد شود.

پایتخت رایانه رشد سرقت فتا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر