کد خبر: 739621 A

سخنگوی سازمان آتش‌نشانی از کشته و زخمی شدن 3 نفر بر اثر انفجار و حریق در یک ساختمان مسکونی خبر داد.

جلال ملکی در گفتگو با خبرنگار ایلنا، درباره جزییات حادثه انفجار و حریق در ساختمان مسکونی گفت: در ساعت 5:59 صبح امروز یک مورد حادثه انفجار در یک منزل مسکونی در محله خزانه بخارایی خیابان 18 متری تختی به سامانه 125 سازمان آتش‌نشانی اطلاع داده می‌شود.

وی با بیان اینکه بلافاصله 3 ایستگاه به محل حادثه اعزام شد، ادامه داد: محل حادثه یک منزل سه طبقه مسکونی قدیمی بود که هر طبقه حدودا 150 متر وسعت داشت. در طبقه دوم این ساختمان یک انفجار بسیار بزرگی رخ داده بود که بر اثر این انفجار شیشه و درای این واحد شکسته بود و روی پراید که در کنار خیابان پارک بود، ریخته بود.

سخنگوی سازمان آتش‌نشانی ادامه داد: این انفجار شدید منجر به آتش‌سوزی شده و طبقه دوم و طبقه سوم کاملا شعله‌ور بود. زمانی که آتش‌نشانان به محل حادثه رسیدند طبقه دوم و سوم کاملا شعله‌ور بود و دود و شعله‌های آتش از پنجره‌ها به بیرون سرایت می‌کرد.

ملکی با بیان اینکه اطلاعات اولیه حاکی از این بود که سه نفر در داخل منزل محبوس بودند، تصریح کرد: آتش‌نشانان بلافاصله وارد ساختمان شده و مشغول خاموش کردن شعله‌های آتش و دسترسی به این افراد شدند و توانستند هر سه نفر را از داخل ساختمان خارج کنند.

وی با بیان اینکه هر سه نفر از اعضای یک خانواده بودند، تصریح کرد: یک آقا و خانم مسن و یک جوان 26 ساله در این ساختمان بودند که آقا و خانم مسن دچار سوختگی شدید شده و خوشبخانه زنده بودند و به سرعت تحویل عوامل اورژانس شدند اما مرد جوان به دلیل شدت جراحات وارده و سوختگی شدید به تایید عوامل اورژانس جان خود را از دست داده بود.

سخنگوی سازمان آتش نشانی خاطرنشان کرد: آتش به سرعت خاموش و از سرایت بیشتر جلوگیری شد و نیروهای آتش‌نشانی در حال حاضر مشغول لکه‌گیری و ایمن‌سازی محل هستند. بعد از بررسی اولیه کارشناسان مشخص شد نشت گاز شهری باعث بروز این انفجار شده است.

سازمان آتش نشانی شعله کشته و زخمی گاز سخنگوی سازمان آتش نشانی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر