کد خبر: 739333 A

رئیس کمیته امداد در گفت‌وگو با ایلنا:

رئیس کمیته امداد امام خمینی از پرداخت وام اشتغال به ۲۰۰ هزار نفر در سال جدید خبر داد.

پرویز فتاح (رئیس کمیته امداد امام خمینی) در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا در خصوص برنامه‌های در نظر گرفته شده برای اشتغال مددجویان در سال ۹۸ گفت: ردیف تبصره ۱۶ که وام قرض الحسنه برای اشتغال است درکل بودجه سال ۹۸، بالاترین رشد را دارد به این معنا که هیچ ردیفی پیدا نمی‌شود که ۲ و نیم برابر شده باشد، ردیف بودجه سال گذشته ۱۴۰۰ میلیارد تومان بوده، اما امسال ۳ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان شده که عدد خیلی بالایی است.

وی با اشاره به اینکه دولت و مجلس کمیته امداد را همراهی می‌کنند، اظهار کرد: مجلس و دولت به ما اعتماد کردند و روند اشتغال و خودکفایی جامعه هدف ما را پسندیده‌اند و در حال همراهی ما هستند تا در سال جدید بتوانیم صف تقاضای وام را برای جامعه هدف حل کنیم که حل نیز خواهد شد.

رئیس کمیته امداد همچنین افزود: ۲ هزار میلیارد تومان وام پایدار اشتغال روستایی داریم و سعی می‌کنیم ۵۰۰ میلیارد هم از بودجه خودمان بدهیم که در مجموع سال ۹۸ نسبت به سال گذشته می‌توانیم سه برابر وام اشتغال پرداخت کنیم، اما چون سقف وام از ۲۰ میلیون به ۵۰ میلیون تومان رسیده تعداد سه برابر نمی‌شود، سال گذشته ۱۱۰ هزار فقره وام در حال پرداخت داشتیم و شاید در سال‌ جدید این رقم به لطف خدا به ۲۰۰ هزار فقره برسد.

فتاح ایجاد اشتغال را مهم‌ترین توانمندسازی دانست و گفت: اینکه افراد روی پای خود بایستند و درآمد کسب کنند و نیازی به انفاقات ما و دیگران نداشته باشند، اصلی‌ترین اقدام توانمندسازی است و بخش دوم توانمندسازی تامین مسکن است. چون مددجویان با درآمد خود و کمک‌های ما خانه‌دار نمی‌شدند، براین اساس تامین مسکن در سال جدید در اولویت اول ما است و مشکل مسکن جامعه هدف را به کلی حل خواهیم کرد.

اشتغال پرویز فتاح کمیته امداد گفتگو با ایلنا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر