کد خبر: 739247 A

رئیس پلیس تهران بزرگ با اشاره به تمهیدات این پلیس در پنج شنبه و جمع آخر سال گفت: 58 نفر از افرادی که اقدام به تهیه و توزیع مواد محترقه آسیب‌زا و خطرناک می‌کردند شناسایی و دستگیر شده‌اند.

به گزارش خبرنگار ایلنا، سردار حسین رحیمی در حاشیه بیست و سومین طرح رعد در جمع خبرنگاران درباره تمهیدات پلیس برای پنج شنبه و جمعه آخر سال گفت: نیروهای پلیس از ساعت 4 صبح پنجشنبه برای خدمت رسانی به مردم در محدوده بهشت زهرا حضور خواهند داشت و بهشت زهرا امسال در روزهای پنجشنبه و جمعه آخر سال به طور شبانه‌روزی باز خواهند بود و پذیرای مردم است.

وی با بیان اینکه پلیس پیشگیری و یگان امداد در مبادی خروجی و ورودی بهشت زهرا مستقر هستند گفت: ‌به مردم توصیه می‌کنم از پارکینگ‌های فراوانی که تعبیه شده استفاده کنند و در محورهای اصلی خودروی خود را پارک نکنند.

رئیس پلیس تهران بزرگ همچنین در خصوص مراسم چهارشنبه آخر سال گفت: تاکنون 901 هزار و 145 عدد مواد محترقه غیرمجاز و آسیب‌زا و همچنین 6400 کیلو اکلیل سرنج کشف شده است و در این زمینه 18 نفر بازداشت شده‌اند.

وی با اشاره به دستگیری افرادی که توزیع و تهیه مواد محترقه آسیب‌زا فعالیت می‌کردند، گفت: 58 نفر از افرادی که اقدام به تهیه و توزیع مواد محترقه آسیب‌زا می‌کردند دستگیر شده و همچنین تعداد زیادی از مراکز خرید و فروش مواد محترقه خطرناک پلمپ شده‌اند و این برنامه تا پایان سال با جدیت دنبال می‌شود.

رئیس پلیس تهران از دستگیری 710 سارق، مالخر و خرده‌فروش مواد مخدر در بیست و سومین طرح رعد خبر داد و گفت: پلیس تهران بزرگ موفق به انهدام پنج باند بزرگ سرقت شد که قصد سرقت از بانک‌ها، صرافی‌ها و طلافروشی‌ها را داشتند.طرح رعد 23 با بهره‌گیری از تمام پلیس تخصصی به ویژه کلانتری‌ها اجرا شده است.

وی ادامه داد: در این مرحله با 289 حکم قضایی به مخفیگاه مجرمان، سارقان و مالخران ورود کرده و 770 سارق و مالخر و متهم در این زمینه شناسایی و بازداشت شده‌اند.

او با بیان اینکه در طرح رعد 23 ، باندهای سرقت شناسایی و منهدم شده‌اند، گفت: 36 باند که در امر سرقت از منازل، سرقت خودرو و مغازه فعالیت می‌کردند شناسایی و اعضای آن بازداشت شده‌اند همچنین 214 دستگاه خودرو و موتورسیکلت در این طرح کشف و ضبط شده است.

رئیس پلیس تهران بزرگ خاطرنشان کرد: در این طرح 9767 قلم از اموال سرقت شده شناسایی و کشف شده است. در مجموع نیز 87 درصد از مالباختگان شناسایی شده‌اند و ارزش ریالی اموال مکشوفه تاکنون بالغ بر 9 میلیارد است.

به گفته رئیس پلیس تهران بزرگ از میان 710 نفر سارق و مالخر دستگیر شده در این طرح 370 نفر دارای سابقه قبلی و 340 نفر برای اولین بار است که اقدام به سرقت کرده و مرتکب جرم شده‌اند.

سردار رحیمی در بخش دیگری از صحبت‌هایش با اشاره به طرح‌های اجرا شده در خصوص مبارزه با قاچاق کالا گفت: در این مرحله از طرح مبارزه با قاچاق کالا 80 پرونده تشکیل و کارهای اطلاعاتی در خصوص شناسایی این باندها اجرا شده است. در این زمینه نیز 63 قاچاقچی شناسایی و دستگیر شده‌اند و بیش از یک میلیون و 468 هزار انواع کالای قاچاق نیز کشف و ضبط شده است.

وی ادامه داد: در این طرح 9 باند قاچاق کالا منهدم و ارزش ریالی اموال قاچاق کشف شده بالغ بر پنج میلیارد تومان است.

او همچنین با اشاره به انواع سلام‌های کشف شده در طرح رعد 23 گفت: هشت قضبه سلاح گرم و 198 قبضه سلاح سرد که مورد استفاده سارقان برای خفت‌گیری و زورگیری بوده نیز شناسایی و ضبط شده است.

رئیس پلیس تهران بزرگ در خصوص برخورد با خرده‌فروشان و توزیع کنندگان مواد مخدر نیز در طرح رعد 23 گفت: در مجموع در عملیات پلیس پیشگیری 500 کیلو انواع مواد مخدر کشف و ضبط شده همچنین 1200 معتاد متجاهر جمع‌آوری شده اند.

رئیس پلیس تهران بزرگ تاکید کرد: تا شب عید دستگیری و جمع‌آوری معتادان متجاهر با جدیت دنبال می‌شود و به ویژه در مناطق شوش، مولوی و هرندی چنانچه معتادی تردد کند با جدیت و حساسیت برخورد می‌کنیم ترمیم و اقدامات ثانویه برای بهسازی این منطقه نیز در حال انجام است.

رئیس پلیس تهران بزرگ در پاسخ به این سوال که با اجرای بیست و سومین طرح رعد در سطح شهر تهران میزان وقوع جرائم در این شهر به چه صورت است توضیح داد: ما در کل کشور در خصوص وقوع جرائم رتبه سی‌ام را در کشور داریم و به رغم مشکلات ایجاد شده در زمینه اقتصادی مجرمان و سارقان موفق به اقدامات گسترده در سطح شهر تهران نشده‌اند.

وی با بیان اینکه 12 درصد افزایش کشف وقوع جرائم در سطح شهر تهران را داشتیم خاطرنشان کرد: این طرح در سال 98 با جدیت و حساسیت برگزار شده و معایب آن نیز برطرف خواهد شد.

رئیس پلیس تهران بزرگ خاطرنشان کرد: تا این لحظه در تهران توانسته‌ایم پنج باند سرقت مسلحانه را که قصد سرقت از بانک‌ها، طلافروشی‌ها و صرافی‌ها را داشتند شناسایی و با اشراف اطلاعاتی از وقوع این سرقت‌ها جلوگیری کنیم.

تهیه و توزیع مواد خدمت رسانی به مردم خرید و فروش شناسایی و دستگیر مواد محترقه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر