کد خبر: 739228 A

توکلی به ایلنا خبر داد:

مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشورگفت: ثبت نام در رشته‌های بدون آزمون تا ششم شهریور ماه سال ۹۸ ادامه دارد.

حسین توکلی، مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور با اعلام این خبر به خبرنگار ایلنا گفت: به منظور فراهم کردن تسهیلات لازم برای آن دسته از داوطلبانی که تا این تاریخ برای ثبت نام در رشته‎های تحصیلی با آزمون سال ۱۳۹۸ ثبت نام نکرده‌اند مهلت ثبت نام از آنان از صبح روز یکشنبه ۱۹ اسفند ماه ۹۷ آغاز و در پایان روز چهارشنبه فردا ۲۲ اسفند ماه ۹۷ پایان می‌پذیرد. لذا داوطلبان مذکور می‌توانند از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور برابر ضوابط با مطالعه دقیق دفترچه راهنما و اطلاعیه‎های این سازمان نسبت به ثبت نام برای شرکت در رشته‌های با آزمون سال ۱۳۹۸ اقدام کنند.

وی ادامه داد: با توجه به اینکه اطلاعات ثبت نامی تعداد یک میلیون و ۷۶ هزارو ۶۵۷ نفر داوطلبانی که در مهلت مقرر در این آزمون ثبت نام کرده‎اند نیز از روز یکشنبه ۱۹ اسفندماه ۹۷ بر روی سایت سازمان سنجش آموزش کشور قرار گرفته؛ لذا این داوطلبان هم می‌توانند با مشاهده و کنترل اطلاعات ثبت نامی خود در صورت تمایل نسبت به ویرایش اطلاعات ثبت نامی حداکثر تا پایان روز چهارشنبه فردا ۲۲ اسفند ماه سال ۹۷ اقدام نمایند.

توکلی اعلام کرد: تا ساعت هشت صبح امروز ۲۱ اسفند ماه سال ۹۷ تعداد ۱۲ هزار و ۵۱۴ نفر در کنکور سراسری ثبت نام نمونده‌اند. ضمنا داوطبان گرامی می‎توانند سوال خود را با بخش پاسخگویی سازمان سنجش آموزش کشور و یا با شماره تلفن ۰۲۱۴۲۱۶۳ در میان بگذارند و از مراجعه حضوری به این سازمان خودداری کنند.

توکلی در خصوص ثبت نام در رشته‌‎های بدون آزمون گفت: ثبت نام و انتخاب رشته برای پذیرش دانشجو در رشته‌های تحصیلی که پذیرش در آنها صرفا بر اساس سوابق تحصیلی یعنی (معدل کتبی دیپلم) در آزمون سراسری سال ۹۸ صورت می‌گیرید منحصرا به صورت اینترنتی از روز دوشنبه دیروز۲۰ اسفند ماه ۹۷ از طریق سایت سنجش آغاز و در روز چهارشنبه ۶ شهریور ماه ۹۸ پایان می‌پذیرد.

او افزود: دفتر چه راهنمای ثبت نام و کدرشته محل‌های مربوط به پذیرش رشته‌های مذکور از ۱۷ بهمن ماه سال ۹۷ بر روی سایت سازمان سنجش آموزش کشور قرار گرفته است و لذا کلیه داوطلبان متقاضی می‌توانند بر اساس شرایط مذکور در دفترچه راهنمای مربوط به پذیرش دانشجو صرفا بر اساس سوابق تحصیلی یا به عبارت دیگر معدل کتبی دیپلم در دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی زیربط به سایت سازمان سنجش آموزش کشور مراجعه و نسبت به ثبت نام و تکمیل فرم انتخاب رشته (حداکثر ۱۰۰ کد رشته محل) به روش اینترنتی اقدام کنند.

مشاور عالی سازمان سنجش آموز کشور گفت: ضمنا فهرست کد رشته محل‌های تحصیلی مربوط به دانشگاه آزاد اسلامی که پذیرش در آنها صرفا براساس سوابق تحصیلی یا به عبارت دیگر معدل کتبی دیپلم صورت می‌گیرد متعاقبا از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور اعلام خواهد شد.

توکلی تاکید کرد: باتوجه به اینکه برخی از دانشگاه‎ها و موسسات آموزش عالی بعد از انتشار دفترچه راهنمای ثبت نام در ۱۷ بهمن ماه، ظرفیت‌های جدید یا اصلاحاتی را به این سازمان اعلام نموده‌اند، لذا ضرورت دارد داوطلبان متقاضی نسبت به مطالعه دقیق اطلاعیه‌ها اقدام و در صورت تمایل در زمان مقرر و حداکثر تا تاریخ ششم شهریور ماه ۹۸ کد رشته محل‌های انتخاب خود را ویرایش کنند.   

دانشجو سازمان سنجش آموزش کشور شماره تلفن کنکور مشاور عالی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر