کد خبر: 739113 A

سخنگوی سازمان آتش‌نشانی به ایلنا خبر داد:

سخنگوی سازمان آتش‌نشانی از حریق گسترده در یک کارگاه مبل‌سازی و کشته و مصدوم شدن دو نفر خبر داد.

جلال ملکی در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا درباره جزییات این حادثه گفت: در ساعت ۴:۰۵ صبح امروز یک مورد حادثه آتش‌سوزی در کارگاه تولید مبل و مصنوعات چوبی در بزرگراه آزادگان، شهرک گلریز به سامانه ۱۲۵ سازمان آتش‌نشانی اطلاع داده می‌شود.

وی با بیان اینکه این منطقه خارج از محدوده شهرداری تهران است، ادامه داد: با توجه به گستردگی آتش‌سوزی و کثرت تماس‌های همشهریان ۵ ایستگاه آتش‌نشانی به همراه ۴ دستگاه تانکر آب و خودروهای پشتیبانی به محل حادثه اعزام می‌شوند. محل آتش‌سوزی گاراژ و باراندازی به وسعت حدود ۴ هزار مترمربع بود که کارگاه‌های کوچک و بزرگی در آن وجود داشت. در قسمت شمال شرقی این کارگاه که حدود ۷۰۰ متر بوده و شامل چند اتاق بود، کارگاه مبل‌سازی واقع شده بود. متاسفانه در قسمت رنگ‌رزی و رویه‌کوبی مبل حریق ایجاد شده و این محدوده کاملا شعله‌ور بود.

سخنگوی سازمان آتش‌نشانی با بیان اینکه در قسمت‌های دیگر این کارگاه منازل مسکونی بسیاری وجود داشت، خاطرنشان کرد: در محوطه این کارگاه مقدار زیادی اسکلت و شاسی چوب و مبل و همچنین ابر و اسفنج در حجم زیادی در آن جا وجود داشت که هر لحظه امکان داشت آتش به محصولات داخل محوطه گاراژ و منازل مسکونی نیز سرایت کند و می‌توانست اوضاع را بدتر کند.

ملکی با بیان اینکه اطلاعات اولیه حاکی از این بود که دو نفر در داخل کارگاه حضور دارند، تصریح کرد: آتش‌نشانان بلافاصله عملیات را آغاز کردند و در همان لحظات اولیه موفق شدند یک نفر از این افراد را که مرد جوان حدود ۲۶ الی ۲۷ ساله بود که دچار سوختگی زیادی شده و وضعیت بسیار بدی داشت را خارج کرده و تحویل عوامل اورژانس دادند.

وی ادامه داد: در اثر شدت آتش‌سوزی و شدت حرارت سقف‌ها که بسیار نامقاوم و نامناسب بود تخریب شده اما خوشبختانه به آتش‌نشانان آسیبی نرسید. زمانی که آتش‌نشانان مشغول خاموش کردن آتش‌ بودند و به داخل کاملا نفوذ کرده بودند با وضعیت بی‌حال یک مرد ۲۶ الی ۲۷ ساله مواجه شدند که سوختگی بسیار شدیدی داشت این فرد را خارج کرده و با معایناتی که عوامل اورژانس بر روی او انجام دادند مشخص شد به دلیل شدت سوختگی جان خود را از دست داده است.

سخنگوی سازمان آتش‌نشانی خاطرنشان کرد: آتش‌ خاموش شد و از سرایت بیشتر و گسترش به اطراف نیز جلوگیری شد. نیروهای آتش‌نشانی در حال لکه‌گیری و ایمن‌سازی محل هستند و کارشناسان نیز در محل برای بررسی علت حادثه حضور دارند.

سخنگوی سازمان آتش‌نشانی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر