کد خبر: 739021 A

در گفت‌وگو با ایلنا مطرح شد؛

مدیرعامل سازمان میادین میوه و تره‌بار شهرداری تهران درباره شیفت‌بندی کارگران این میادین توضیحاتی ارائه کرد.

سید سعید راد (مدیرعامل سازمان میادین میوه و تره‌بار شهرداری تهران) در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا، در پاسخ به این سوال که چرا امسال میادین میوه و تره‌بار مثل سال گذشته تخفیف ویژه برای اقلام اساسی نداشته است، گفت: تخفیف‌هایی که امسال داشته‌ایم، شامل اقلام اساسی هم شده است. همه کالاهای ما مثل برنج، حبوبات، قند و شکر و میوه‌جات شامل این تخفیف‌ها شده است. امسال تخفیف‌ها را در کل کالاها اعمال کردیم. اکنون قیمت سیب، نارنگی، پرتقال، گوجه، خیار، سیب زمینی، پیاز و ... ۳۰ تا ۴۷ درصد پایین‌تر از سطح شهر است.  

وی درخصوص چگونگی واگذاری غرفه‌ها گفت: اکنون غرف تنها از طریق مزایده واگذار می‌شوند. ساز و کار به شکلی شده که هیچ نوع دخل و تصرفی در واگذاری غرف نباشد.

مدیرعامل سازمان میادین میوه و تره‌بار شهرداری ادامه داد: قبلا کار اینگونه نبود، اکنون چند سال است که واگذاری از طریق مزایده اتفاق می‌افتد. قبلا واگذاری از طریق تعیین قیمت کارشناسی صورت می‌گرفت، اما اکنون که از طریق فراخوان مزایده غرفه واگذار می‌کنیم، همه می‌توانند در آن شرکت کنند. در مورد بعضی از غرفه‌ها مقرر می‌شود واگذاری فقط به تولیدکننده‌ها باشد و وزارت کشاورزی یا اتحادیه معرفی می‌کند و باز بین آن افراد هم مزایده برگزار می‌شود.

راد در مورد غرفه‌های تک‌محصولی گفت: این غرفه‌ها دو ماهه هستند و هر دو ماه یک بار عرضه می‌شود.

وی در پاسخ به این سوال که آیا مزایده و حضور واسطه‌ها سبب افزایش قیمت نمی‌شود، گفت: چرا فروش ما در روز ۳۰۰ هزار نوبت افزایش یافته است؟ این یعنی سازمان میادین توانسته خدمات خوبی ارائه کند. رئیس جمهور از شهردار تهران به خاطر میادین میوه و تره‌بار تشکر کرد. مبلغ اجاره تنها ۶ درصد روی قیمت کالا تاثیر دارد.

راد ادامه داد: اکنون شما می‌توانید با ۱۲ هزار تومان یک کیلو سیب زمینی، یک کیلو پیاز و یک کیلو گوجه خریداری کنید و همین یک شام است. همین کالاها در کشورهای دیگر چه قیمتی دارد؟

مدیرعامل سازمان میادین میوه و تره‌بار در پاسخ به پرسش دیگری درخصوص شیفت‌های کارگران میادین گفت: در هیچ جای دنیا فروشگاه یا مغازه ظهرها تعطیل نمی‌کنند. ما به بهره‌برداران و غرفه دارها اعلام کردیم تا عید ظهرها را تعطیل نکنند و برای خدمت‌رسانی به مردم کارگران شیفتی کار کنند. چرا اکنون که مردم گرفتار کارهای عید هستند، میادین باید یک ساعت و نیم تا دو ساعت تعطیل باشند؟

وی در واکنش به این پرسش که آیا میادین که نیمه شب بارگیری و چیدمان دارند و کارگر باید کار کند، با سایر فروشگاه‌ها قابل قیاس هستند، بیان کرد: این موضوعی است که غرفه‌داران و بهره‌برداران مراقبت کنند. ما به غرفه‌داران اعلام کرده‌ایم الان که شب عید است یکسره در غرفه‌ها را باز نگه دارند و برای بعد عید هم براساس استقبال مردم تصمیم می‌گیریم.

راد  گفت: شیفت کارگران با غرفه‌داران و بهره‌برداران است و این بستگی به میزان فروش و تعداد کارگران یک غرفه دارد.

وی در پاسخ به این سوال که آیا نظارتی روی شیفت‌بندی‌ها وجود دارد یا خیر، گفت: من خودم به غرفه‌داران اعلام کردم برای استراحت ظهر کارکنان تقسیم کار انجام دهند.

مزایده کارگران غرفه شیفت میادین میوه و تره بار
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر