کد خبر: 738885 A

عضو ستاد اقامه نماز جمعه لواسان:

عضو ستاد اقامه نماز جمعه لواسان ضمن تکذیب ساخت سوله بی‌مجوز توسط این ستاد گفت: به نظرم برخی قصد دارند، چهره امام جمعه را تخریب کنند.

امیر کربلایی (عضو ستاد اقامه نماز جمعه لواسان) در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا درباره بیانیه‌‌ اخیر شهروندان لواسان که در آن به ساخت سوله‌ای از سوی ستاد اقامه نماز جمعه این شهر بدون اخذ مجوزهای قانونی و لازم از مراجع ذی‌صلاح انتقاد شده است، گفت: امروز یک سازمان مردم نهاد به عنوان تشکل مردمی لواسان به دفتر ستاد اقامه نماز جمعه آمده و ضمن تشکر از امام جمعه اعلام حمایت خود را نیز بیان کردند. در حقیقت اگر کسی حمایت یا انتقاد می‌کند، باید خود را معرفی کند.

وی ادامه داد: من هم این بیانیه منتشر شده را دیده‌ام و سوالم این است، این مردم که این بیانیه را صادر کرده‌اند، چه کسانی هستند؟ وقتی اعلام حمایت از بیانیه‌ای می‌شود، در زیر آن بیانیه اسامی افراد حمایت‌کننده می‌آید. معتقدم با توجه به مسائلی که از سوی امام جمعه لواسان مطرح شده، اینها فضاسازی‌هایی است از طرف کسانی که متضرر شده‌اند.

عضو ستاد اقامه نماز جمعه لواسان با بیان اینکه متن بیانیه‌ را ملاحظه کرده‌ام، خاطرنشان کرد: با توجه به آنچه که در متن بیانیه آمده، به نظرم برخی قصد دارند، چهره امام جمعه را تخریب کنند، وگرنه هیچ‌کدام از این‌ها صحت ندارد.

عضو ستاد اقامه نماز جمعه لواسان با اشاره به اظهارات امام جمعه این شهرستان درباره مبارزه با فساد گفت: با توجه به اینکه ایشان این موضوع را مطرح کرده، برخی برای تخریب وجهه ایشان این اقدامات را انجام می‌دهند.

کربلایی در پاسخ به این سوال که یعنی ساخت سوله بدون مجوز قانونی توسط ستاد اقامه نماز جمعه لواسان صحت ندارد؟ گفت: بله، چنین چیزی صحت ندارد. شهرداری موظف است، اگر کسی تخلف می‌کند به او اخطار دهد. ما از امام جمعه لواسان نیز خواستیم پاسخی به این بیانیه بدهد، اما گفتند وقتی مشخص نیست این بیانیه از کجا آمده، چه جوابی باید به آن بدهم.

وی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه از نظر شما اصلا سوله‌ای ساخته نشده یا سوله ساخته شده مجوز داشته است؟ گفت: من از شما دعوت می‌کنم به مصلی نماز جمعه لواسان بیایید و از نزدیک همه مسائل را مشاهده کنید. امام‌جمعه‌ای که خودش منادی مبارزه با تخلف و فساد است، چگونه ممکن است بدون اطلاع شهرداری کاری را انجام دهد. در این قضیه هم یک نفر از شهرداری یا شورای شهر باید بیاید و مدعی شود که سوله‌ای بدون مجوز در اینجا ساخته شده است. شما به شورای شهر و شهرداری مراجعه کنید و از آنها بپرسید که آیا بدون مجوز آنها چیزی ساخته شده است؟

کربلایی خاطرنشان کرد: شما باید به شورای شهر و شهرداری مراجعه کنید و از آنها بپرسید که آیا مصلی به صورت غیرقانونی چیزی ساخته یا اضافه کرده است؟ صددرصد به شما پاسخ خواهند داد، اما من به شما می‌گویم بدون هماهنگی با شهرداری و موافقت آنها هیچ کاری در مصلی انجام نشده و نمی‌شود.

امیر کربلایی عضو ستاد اقامه نماز جمعه لواسان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر