کد خبر: 738744 A

معاون بهداشت وزارت بهداشت:

معاون بهداشت وزارت بهداشت ضمن تقدیر از همکاری های سازمان تعزیرات حکومتی با بازرسان بهداشت محیط، گفت: این بازدیدهای مشترک، تاثیرگذاری و بازتاب بسیار خوبی در رسانه ها داشته است.

به گزارش ایلنا بهنقل از وبدا، علیرضا رییسی در مراسم آغاز طرح مدیریت مهندسی بهداشت محیط در سلامت نوروزی که با حضور وزیر بهداشت در مرکز همایش های بین المللی رازی برگزار شد، اظهار داشت: در ایام نوروز سال ۹۷ اقدامات و عملکرد بازرسان بهداشت محیط در حوزه نظارت بر اماکن و واحدهای مختلف، بی نظیر و فوق العاده بود و بنده از چندین استان بازدید کردم و دقت و حضور این بازرسان را به خوبی احساس کردم.

وی تصریح کرد: بازرسان بهداشت محیط، پشتوانه و مهر تایید واحدهای خدمات رفاهی در طول ایام نوروز هستند و خوشبختانه مجهز شدن بازرسان به دستگاه های پرتابل، تاثیر بسیار زیادی در نظارت های بیشتر، بهتر و با کیفیت تر داشته است.

معاون بهداشت وزارت بهداشت ضمن تقدیر از همکاری های مشترک وزارت بهداشت با نیروی انتظامی و ضابطین قضایی در ایام نوروز، گفت: اولویت های برنامه ما برای نوروز ۹۸ شامل تشدید نظارت و بازرسی بهداشتی بر اماکن و مراکز حساس، تقویت سامانه ۱۹۰ و رسیدگی سریع و برخط به تماس های مردمی و استفاده بیشتر از دفاتر خدمات سلامت است.

 رییسی با بیان اینکه اعتقاد داریم که سلامت حق همه مردم است، افزود: وزارت بهداشت متولی سلامت و البته سیاستگذاری، برنامه ریزی و نظارت در حوزه سلامت است، اما تامین و تضمین سلامت به تنهایی توسط وزارت بهداشت امکان پذیر نیست و در این راه حتما نیاز به تقویت همکاری با دستگاه ها و نهادهای مختلف هستیم.

وی با اشاره به انجام ۹۰۰ هزار بازدید توسط بازرسان بهداشت محیط در نوروز ۹۷، خاطرنشان کرد: در طول برنامه سلامت نوروزی بهداشت محیط در نوروز امسال، ۲۲ هزار بازدید از اماکن بین راهی، ۲۰ هزار بازدید مشترک به همراه سایر دستگاه ها به ویژه سازمان تعزیرات حکومتی، ۲۸۶ هزار مورد سنجش با تجهیزات پرتابل بازرسی، ۱۱ هزار مورد معرفی واحدهای متخلف بهداشتی به مراجع قضایی و پلمپ ۲۴۰۰ واحد متخلف، انجام شد که این اقدامات، بسیار ارزشمند هستند.

ایام نوروز تعزیرات رسانه وزارت بهداشت وزیر بهداشت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر