کد خبر: 738497 A

سخنگوی آتش‌نشانی خبر داد؛

سخنگوی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران اقدامات این سازمان را در طرح استقبال از بهار تشریح کرد.

به گزارش ایلنا، جلال ملکی با اشاره به اقدامات سازمان آتش‌‌نشانی در طرح استقبال از بهار گفت: از ابتدای اسفند ماه امسال استقرار آتش‌نشانان در نقاط مختلف شهر تهران از جمله مراکز خرید، چهارراه‌ها و مناطق تجمعی آغاز شده است.

وی با اشاره به استقرار آتش‌نشانان در ۲۶۰ نقطه شهر تهران اظهار داشت: آتش‌‌‌نشانان در دو نوبت صبح و بعدازظهر در این نقاط حضور پیدا می‌کنند؛ هدف از این استقرارها این است که در صورت بروز حوادث احتمالی و با توجه به ترافیک و شلوغی معابر، زمان رسیدن آتش‌نشانان به محل حادثه کاهش پیدا کند.

سخنگوی آتش‌‌‌نشانی شهرداری تهران با بیان اینکه در شب چهارشنبه سوری امسال تمام پنج هزار نیروی عملیاتی آتش‌‌‌نشانی آماده‌باش هستند و نیروهای غیرشیفت هم فراخوانده می‌شوند، تصریح کرد: این نیروها در هزار نقطه مختلف شهر به غیر از ۱۳۰ ایستگاه آتش‌‌‌نشانی مستقر خواهند شد.

ملکی با اشاره به حضور آتش‌‌‌نشانان در مدارس پایتخت و مراکز تجمعی با رویکرد چهارشنبه سوری خاطرنشان کرد: این کارشناسان با حضور در مدارس، دانش‌‌‌آموزان را با خطرات ناشی از استفاده از مواد محترقه آشنا خواهند کرد.

وی در تشریح دیگر اقدامات صورت گرفته در طرح استقبال از بهار ابراز داشت: با توجه به نزدیک شدن به فصل بهار ۲۲ ایستگاه در مناطق ۲۲ گانه شهرداری تهران به صورت پایلوت برای استقبال از بهار آماده می‌شوند.

سخنگوی آتش‌‌نشانی شهرداری تهران با اشاره به حضور آتش‌‌‌نشانان مستقر در مبادی ورودی شهر تهران بیان کرد: در هفت ورودی شهر تهران با توجه به تجمع و وجود خودروها آتش‌‌‌نشانان به صورت ۲۴ ساعته مستقر هستند.

ملکی از حضور آتش‌‌نشانان در نمایشگاه‌های بهاره شهر تهران به منظور حفظ ایمنی شهروندان خبر داد و با اشاره به فعالیت پیاپی کمپین «نه به چهارشنبه سوری خطرناک» در سومین سال متوالی یادآور شد: این کمپین با حضور روابط عمومی‌های آتش‌‌‌نشانی کلانشهرها در پایتخت، امسال به صورت ملی برپا خواهد شد.

جلال ملکی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر