کد خبر: 738492 A

در گفت‌وگو با ایلنا مطرح شد؛

رییس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای شهر تهران درباره دریافت عوارض تردد در طرح زوج و فرد در سال جاری و بدهی‌هایی که در این زمینه برای مردم منظور می‌شود، گفت: مردم می‌توانند عوارض غیرقانونی که پرداخته‌اند را ببخشند یا از شهرداری شکایت کنند تا پول خود را پس بگیرند.

محمد علیخانی (رییس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای شهر تهران)‌ در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا، درباره عوارض ورود به طرح زوج و فرد که در سال جاری از مردم اخذ شد و میان معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری و کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای شهر تهران در این زمینه اختلاف نظر وجود دارد، گفت: نظر کمیسون عمران و حمل و نقل شورای شهر همچنان مثل گذشته این است که تعرفه‌هایی که از مردم در سال جاری دریافت شده، خلاف قانون است و مردم بابت ورود به طرح زوج و فرد نباید پولی بپردازند.

رییس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای شهر تهران در ادامه اظهار داشت: کسانی که امسال برای ورود به طرح زوج و فرد عوارضی به شهرداری پرداختند، می‌توانند آن را ببخشند یا اینکه از شهرداری شکایت کنند تا وجوه پرداختی خود را پس بگیرند.

وی درباره جلسه کمیسیون مشترک (کمیسیون عمران و حمل و نقل و کمیسیون نظارت و حقوقی) که قرار بود برای تصمیم‌گیری درخصوص عوارض زوج و فرد در شورای شهر تشکیل شود، اظهار کرد: کمیسیون فعلا به دلیل تراکم کاری جلسه نداشته است و فعلا هم برگزاری جلسه را در دستور کار نداریم، اما ما نظر خود را قبلا اعلام کرده‌ایم. فرمانداری تهران هم در آخرین نظر خود اعلام کرده که دریافت عوارض تردد زوج و فرد قانونی نیست.

او در پاسخ به این پرسش که اگر مردم عوارض زوج و فرد را نپردازند، مشکلی برایشان ایجاد نمی‌شود، گفت: پلیس ماشین مردم را به خاطر عدم پرداخت عوارض زوج و فرد نمی‌خواباند؛ ضمن اینکه مردم می‌توانند اگر شهرداری از آنان طلب پول غیرقانونی کرد، شکایت کنند.

شهرداری مطالبه زوج و فرد عوارض غیرقانونی کمیسیون مشترک
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر