کد خبر: 738292 A

رئیس پلیس فتا:

رئیس پلیس فتای کشور گفت: در صدد آن هستیم که ضوابط را به سایت‌ها مانند گذشته یادآور شویم و با افراد خاطی شدیدترین برخوردها را در راستای کاهش جرایم اینترنتی داشته باشیم.

به گزارش خبرنگار ایلنا سردار وحید مجید، رئیس پلیس فتا ناجا در نشست خبری پایان سال فرماندهان انتظامی که صبح امروز برگزار شد، درباره کاهش جرایم اینترنتی گفت: ما منکر این نمی شویم که پاپ آپ ها کماکان وجود دارند، آنها رشد کرده و جرایم فضای مجازی افزایش پیدا کرده است، اما ما در پلیس فتا در صدد هستیم تا ضوابط را به سایت‌ها مانند گذشته یادآور شویم و با افراد خاطی شدیدترین برخوردها را در راستای کاهش جرایم اینترنتی داشته باشیم.

همچنین در ادامه این نشست سردار محسن حسن خانی رئیس پلیس آگاهی ناجا درباره استفاده از فناوری‌های دانش بنیان ایرانی در تجهیز آگاهی در زمینه کشف سریع‌تر و دقیق‌تر جرم گفت: ما در پلیس آگاهی یکی از اولویت‌هایمان کشف علمی جرم است و امیدواریم با توسعه ابزارهای نوین در این حوزه پیشرفت چشمگیری داشته باشیم.

رییس پلیس آگاهی ناجا با بیان اینکه در سال ۹۸ از ابزارهای لازم استفاده می‌کنیم تا پیوندی بین پلیس و نخبگان بیش از پیش ایجاد شود ادامه داد: معتقدم در ابتدا باید نیازهای خودمان را شناسایی کنیم و این نیازها را تبدیل به درخواست کنیم تا در حوزه کشف علمی جرم دانشگاه‌ها و نخبگان علمی بتوانند به کمک ما بیایند.

سردار حسنخانی تصریح کرد: این نکته را یادآور می‌شوم که امروزه بیشتر کشف‌های ما کشف‌های علمی است.

جرم رشد فتا فضای مجازی ابزارهای نوین
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر