کد خبر: 738156 A

فرمانده نیروی انتظامی، شعار نوروزی ۹۸ را " نشاط بهاری، نظم و قانونمداری" اعلام کرد.

به گزارش ایلنا به نقل از پایگاه خبری پلیس، سردار حسین اشتری در جمع بندی نشست فصلی فرماندهان، روسا و معاونان نیروی انتظامی با اشاره به مناسبت های پایانی سال به ویژه چهارشنبه آخر سال، اظهارداشت: پیش بینی می شود براساس اقدامات پیشگیرانه صورت گرفته، امسال نسبت به سال گذشته، شاهدکاهش چشمگیر حوادث در این روز خواهیم بود.

وی با اعلام شعار نوروزی ۹۸ " نشاط بهاری، نظم و قانونمداری"، به راه اندازی قرارگاه نوروزی اشاره و بیان کرد: امسال این قرارگاه از چهار سامانه به ۲۰ سامانه ارتقاء یافته که قرارگاه های مذکور در مرکز فرماندهی و کنترل ناجا، کار خود را آغاز کرد.

وی خاطرنشان کرد: قرارگاه ترافیکی راهور رسماً از ۲۵ اسفند، فعالیت خود را آغاز و تا ۱۷ فروردین ماه سال ۹۸ تا پایان سفرهای نوروزی ، آماده ارائه خدمات به شهروندان است.

فرمانده ناجا به سفر کاروان های راهیان نور به مناطق عملیاتی اشاره و تصریح کرد: تامین، حفظ نظم و امنیت کاروان های راهیان نور، یکی از اولویت های مهم ما است و فرماندهان انتظامی استان های مربوطه بایستی تدابیر لازم را در این زمینه را اتخاذ کنند.

رییس پلیس کشور ضمن تبریک انتصاب آیت الله "سید ابراهیم رئیسی "از سوی مقام معظم رهبری به عنوان ریاست قوه قضائیه، وی را فردی متدین، ولایی، متعهد و دارای روحیه جهادی و مردمی عنوان کرد.

فرمانده ناجا در ادامه سخنان خود، گفت: پلیس با تدبیر، منطقی و مدبرانه وظایف محوله را براساس قانون و شرع اجرا می کند؛ خدا را شاکر هستیم که این مسئولیت سنگین را برعهده ما قرار داده است.

عالی ترین مقام انتظامی کشور با اشاره به برنامه های سال آتی، تاکید کرد: اولویت های سال ۹۸ به کلیه فرماندهان و معاونان نیروی انتظامی ابلاغ می شود و آنان بایستی اجرای آن را در رئوس برنامه های خود قرار دهند.

وی، برگزاری کارگاه آموزشی مهارت محوری فرماندهان انتظامی شهرستان ها را اقدامی نوآورانه از سوی معاونت تربیت و آموزش ناجا عنوان و تصریح کرد: فرماندهان انتظامی شهرستان ها، نوک پیکان ناجا در اجرای مأموریت ها هستند و بایستی آمادگی و توان عملیاتی رزمی پلیس ارتقاء پیدا کند.

سردار اشتری با تاکید براینکه حمایت از کارکنان وظیفه شناس بایستی سرلوحه کار فرماندهان و مدیران نیرو باشد، گفت: فرماندهان باید در حد توان تلاش کنند برای پرسنل تحت امر خود به عنوان یک برادر بزرگتر و پدری مهربان عمل کنند و در حد توان در صدد رفع مشکلات آنان باشند.

فرمانده ناجا به موضوع جوان گرایی اشاره و بیان کرد: جوان گرایی یکی از مباحث مهم و جدی است که می تواند سبب پویایی و رشد مجموعه نیروی انتظامی شود؛ از سوی دیگر تکریم پیشکسوتان و بهره مندی از تجربیات این عزیزان ما در اجرای هرچه بهتر ماموریت ها کمک می کند.

براساس گزارش سایت پلیس، وی توجه به معیشت  و صیانت کارکنان، حرفه گرایی و توجه به ارزش های معنوی را از اولویت های مهم ناجا بر شمرد و بر اهمیت قدرت پیش بینی در پیشگیری از وقوع جرایم،  تاکید و تصریح کرد: روحیه جهادی و انقلابی بایستی همواره سرلوحه امورات قرار گیرد.

سردار اشتری در خاتمه به نگاه و توجه ویژه فرمانده معظم کل قوا به نیروی انتظامی و کارکنان این نیرو اشاره و بیان کرد: با وجود چنین رهبر فرزانه ای و نیز داشتن روحیه انقلابی و مکتب جهادی، کارکنان ناجا با روحیه خستگی ناپذیر و مجاهدگونه، خود را برای برداشتن گام دوم انقلاب و رسیدن پلیس در تراز انقلاب اسلامی آماده می کنند.

انقلاب اسلامی رشد کاروان های راهیان نور مقام معظم رهبری نیروی انتظامی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر