کد خبر: 738077 A

استاندار تهران:

نشست هم‌‌اندیشی هیات امنای دانشگاه فرهنگیان با حضور استاندارتهران و رئیس هیات امنای این دانشگاه، مدیرکل حوزه استاندار، فرماندار پیشوا و اعضای هیات امنا دانشگاه فرهنگیان در محل استانداری تهران برگزار شد.

به گزارش ایلنا، انوشیروان محسنی بندپی در این نشست ضمن اشاره به اهمیت توجه به حوزه آموزش در کشور گفت: باید بپذیریم که یک نقشه راه علمی و کارشناسی بنیادین برای نظام آموزش و پرورش و آموزش عالی در سال‌های اخیر ترسیم نشده است و بر همین اساس دانش آموزی که به مقطع دبستان ورود کرده از ابتدا آماج بمباران فکری و تئوری قرار می گیرد و این در حالی است که ما از انسان بودن او در آینده غافل هستیم.

وی افزود: در بعد فردی افتخارات خوبی  در حوزه‌های مختلف مانند المپیادها و مسابقات علمی و بین المللی از سوی جوانان و نوجوانان ایرانی کشف شده که مربوط به رسالت معلمان و استعداد فردی دانش آموزان بوده است. در عین حال اما در حوزه رشد همه جانبه نتوانستیم به این توفیقات رسیده و نظام آموزشی را به نقطه‌ای پایدار نزدیک کنیم البته آقای بطحایی وزیر آموزش و پرورش که از بدنه این وزارتخانه در مسند وزارت قرار گرفته تحولات خوبی را در حوزه آموزش کشور آغاز کرده که امیدواریم در ادامه شاهد پویایی و نشاط در عرصه آموزش و پرورش باشیم.

مقام عالی دولت در استان تهران اضافه کرد: در این راستا تمام منابع، امکانات و ظرفیت‌های موجود را به کار گرفته و در حوزه‌های آموزش امنیت و سلامت به منزله پیشگیری و ارتقا توجه داشته باشیم چرا که هر میزان منابع دولتی به این حوزه اختصاص پیدا کند باز هم  پاسخگوی ظرفیت و نیاز حوزه مذکور نخواهد بود.

محسنی بندپی ادامه داد: اقتصاد عرصه حساسی است که هیچگاه نمی توان آن را با نگرش و رویکرد دولتی اداره کرد و هرگاه اقتصاد به صورت دولتی اداره شود نکاتی در پی آن بروز خواهد کرد.

وی ضمن اشاره به مشکلات موجود در حوزه نظام آموزشی در استان تهران اظهار داشت: به طور مثال در شهرستان های اطراف استان تهران میانگین ظرفیت دانش آموزی ۳۴ نفر در یک کلاس درس است و میانگین کشوری آن ۲۴ نفر دانش آموز در هر کلاس ثبت شده است.

استاندار تهران افزود: باید آسیب‌شناسی مناسبی در این خصوص صورت بگیرد تا با نگاه نهادهایی مانند دانشگاه فرهنگیان برای برون رفت از این شرایط اقدامات شایسته ای را ترتیب دهیم چرا که آموزشی موثر خواهد بود که بتواند به تغییر نگرش منجر شود.

محسنی بندپی ادامه داد: در دانشگاه فرهنگیان در سال آینده ۵۵ هزار دانشجو  پذیرش خواهند شد و تنها ۵ هزار نفر از این رقم سهم استان تهران است. بر این اساس با توجه به رشد نیازهای مدارس استان در بحث حضور معلمان باید به تعادل در این عرصه بیندیشیم.

وی اضافه کرد: ۱۱۰ هزار دانشجو در شهرستان های اطراف استان تهران به تحصیل می‌پردازند که این مهم نشان از ظرفیت و نیازمندی بالای استان در حوزه نظام آموزشی و امکانات و اعتبارات آن دارد.

انوشیروان محسنی بندپی انوشیروان محسنی‌بندپی انوشیروان محسنی بند پی انوشیروان محسنی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر