کد خبر: 738073 A

علی امام:

مدیرعامل شرکت راه‌‌آهن شهری تهران و حومه از راه‌اندازی کمیته مدیریت بحران و پدافند غیرعامل شرکت مترو خبر داد.

به گزارش ایلنا، علی امام با بیان اینکه در راستای مصوبه شورای اسلامی شهر تهران مبنی بر «برنامه عملیاتی مدیریت بحران و برنامه واکنش اضطراری در مترو و فضاهای زیر سطحی» این کمیته آغاز به کار کرده است، گفت: مدیریت ریسک و مدیریت جامع بحران، کسب آمادگی‌های لازم در ابعاد سازماندهی، تأمین و تجهیز منابع همچنین افزایش آستانه مقاومت و استمرار ارائه خدمات در شرایط اضطراری، مهمترین رویکردهای این کمیته محسوب می‌شود.

وی به ضرورت تصویب استانداردها، سطح‌بندی خطرات و ضوابط مدیریتی بحران و پدافند غیرعامل در خطوط مترو اشاره کرد و اظهار داشت: اعمال ضوابط و مقررات پدافند غیرعامل در پروژه‌های زیرساخت شهری و لحاظ کردن آن در همه جوانب مطالعاتی، طراحی و اجرا بسیار حائز اهمیت است چرا که خطوط مترو از زیرساخت‌های بزرگ شهر به شمار می‌آید که روزانه جمعیت قابل توجهی از شهروندان را در نقاط مختلف جا به جا و خدمت‌رسانی می‌کند.

به گفته مدیرعامل شرکت راه‌‌آهن شهری تهران و حومه (مترو)، مدیریت بحران در برگیرنده یک سری عملیات و اقدامات پیوسته و پویا جهت ایجاد هماهنگی در مراحل چهارگانه مدیریت بحران شامل پیش‌بینی و پیشگیری، آمادگی، مقابله، بازسازی و بازتوانی در حوادث است.

امام به تشکیل کارگروه‌های فنی و تخصصی زیرمجموعه این کمیته اشاره و تصریح کرد: این کارگروه‌ها در راستای تدوین برنامه‌های مدون، برآورد بودجه سالانه را برعهده دارند.

وی با تاکید بر اینکه پدافند غیرعامل صرفاً با تجهیزات و امکانات موجود از وارد شدن خسارات و صدمات به مردم جلوگیری می‌کند، خاطرنشان کرد: کاهش پتانسیل خطر، ارائه کمک‌های درخور هنگام ضرورت و بازگشت به وضعیت مناسب در راستای مدیریت بحران صورت می‌گیرد.

مترو علی امام
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر