کد خبر: 738053 A

مدیرعامل سازمان زیباسازی شهر تهران مطرح کرد؛

مدیرعامل سازمان زیباسازی شهر تهران از احیای دوباره خیابان لاله‌‌زار به عنوان مرکز فرهنگ و هنر مدرن پایتخت خبر داد.

به گزارش ایلنا، برزین ضرغامی با اشاره به نگاه ویژه شهردار تهران به احیای هویت تاریخی راسته فرهنگی لاله‌‌‌زار در محدوده مرکزی شهر تهران گفت: خوشبختانه با توجه به نگاه ویژه‌‌‌‌ای که شهردار تهران به احیای دوباره محدوده‌‌های تاریخی و فرهنگی شهر تهران دارند، جلسات مربوط به موضوع مرمت و بازسازی خیابان لاله‌‌زار در دفتر وی با حضور مدیرکل دفتر شهردار تهران، معاون شهرسازی و معماری، سازمان زیباسازی و شهرداری منطقه 12 برگزار می‌‌شود.

وی با اشاره به تصمیم‌‌گیری‌‌های انجام شده در آخرین جلسه احیای خیابان لاله‌‌‌زار اظهار داشت: مقرر شد تا هر کدام از سازمان‌‌‌های متولی به اندازه توان خود اقداماتی را به صورت هماهنگ در جهت احیا، مرمت و بازسازی این راسته فرهنگی زیر نظر شهردار تهران انجام دهند.

مدیرعامل سازمان زیباسازی شهر تهران با تاکید بر اینکه تصمیم شهردار تهران این است تا تمامی فعالیت‌‌‌ها و تصمیم‌‌گیری‌‌ها در زمینه احیای دوباره خیابان لاله‌‌زار باید توسط یک سازمان متولی مدیریت و طراحی شود، تصریح کرد: به همین منظور طبق تشخیص شهردار تهران معاونت شهرسازی و معماری مسئول اجرای طرح احیای لاله‌‌زار شد تا هر سازمان به صورت موردی اقدام به اجرای طرح‌‌ها و برنامه‌‌‌هایی با هدف احیا و مرمت این راسته تاریخی نکند.

ضرغامی با اشاره به وظایف سازمان زیباسازی شهر تهران خاطرنشان کرد: در گذشته سازمان زیباسازی شهر تهران با خرید و مرمت برخی از بناهای تاریخی قدم‌‌‌هایی را در این محدوده برداشته بود، اما طبق نظر حناچی قرار شد تا تمامی طرح‌‌‌ها، نقشه‌‌ها و مطالعات کلان در این محدوده با مدیریت معاونت شهرسازی و معماری به عنوان متولی اصلی این حوزه انجام شود.

وی با اشاره به تاریخ خیابان لاله‌‌‌زار در تهران قدیم ابراز داشت: همانطور که می‌‌دانید خیابان لاله‌‌زار به عنوان مرکز فرهنگ و هنر مدرن تهران قدیم و همچنین مرکز مد شناخته می‌‌‌شود که در یک قرن اخیر اتفاقات فرهنگی و هنری زیادی در این محدوده رقم خورده و در تاریخ پایتخت به ثبت رسیده است. 

به گفته مدیرعامل سازمان زیباسازی شهر تهران، اگر تصمیم داریم تا خیابان لاله‌‌‌زار را احیا کنیم، نیاز به زمان طولانی است و احیای تاریخی، فرهنگی و هنری یک خیابان نمی‌‌تواند به سرعت و در کوتاه‌‌‌ترین زمان ممکن انجام شود. 

ضرغامی اضافه کرد: در مجموع می‌‌‌توان گفت نگاه شهرداری تهران به خیابان لاله‌‌‌‌زار یک نگاه میراثی و تاریخی است که پیوند عمیقی با هنر و فرهنگ پایتخت به ویژه درحوزه تئاتر و سینما دارد.

برزین ضرغامی خیابان لاله زار
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر