کد خبر: 737898 A

مدیر عامل شرکت راه آهن شهری تهران خبر داد:

مدیر عامل شرکت راه آهن شهری تهران و حومه(مترو) با اشاره به راه‌اندازی کمیته مدیریت بحران و پدافند غیرعامل شرکت مترو گفت: ایجاد هماهنگی در برنامه‌ریزی و نظارت بر اجرای طرح‌های ایمن‌سازی در سازه‌ها، تأسیسات و تجهیزات بخشی از مهمترین اهداف راه‌اندازی این کمیته به شمار می‌آید.

به گزارش ایلنا، علی امام با بیان اینکه در راستای مصوبه شورای اسلامی شهر تهران مبنی بر "برنامه عملیاتی مدیریت بحران و برنامه واکنش اضطراری در مترو و فضاهای زیر سطحی" این کمیته آغاز به کار کرده است، افزود: مدیریت ریسک و مدیریت جامع بحران، کسب آمادگی های لازم در ابعاد سازماندهی، تأمین و تجهیز منابع و همچنین افزایش آستانه مقاومت و استمرار ارائه خدمات در شرایط اضطراری، مهمترین رویکردهای این کمیته محسوب می شود.

وی به ضرورت تصویب استانداردها، سطح بندی خطرات و ضوابط مدیریتی بحران و پدافند غیر عامل درخطوط مترو اشاره و خاطر نشان کرد: اعمال ضوابط و مقررات پدافند غیر عامل در پروژه های زیرساخت شهری و لحاظ کردن آن در همه جوانب مطالعاتی، طراحی و اجرا بسیار حائز اهمیت است؛ چرا که خطوط مترو از زیرساخت های بزرگ شهر به شمار می آید که روزانه جمعیت قابل توجهی از شهروندان را در نقاط مختلف جا به جا و خدمت رسانی می کند.

به گفته مدیر عامل شرکت راه آهن شهری تهران و حومه(مترو)، مدیریت بحران در برگیرنده یکسری عملیات و اقدامات پیوسته و پویا جهت ایجاد هماهنگی در مراحل چهارگانه مدیریت بحران شامل" پیش بینی و پیشگیری،آمادگی ،مقابله، بازسازی و بازتوانی درحوادث " است.

وی به تشکیل کارگروه های فنی و تخصصی زیرمجموعه این کمیته اشاره و تصریح کرد: این کارگروه ها در راستای تدوین برنامه های مدون؛ برآورد بودجه سالانه را بر عهده دارند.

امام با تاکید بر اینکه پدافند غیرعامل صرفا با تجهیزات و امکانات موجود از وارد شدن خسارات و صدمات به مردم جلوگیری می کند، افزود: کاهش پتانسیل خطر، ارائه کمک های درخور به هنگام ضرورت و بازگشت به وضعیت مناسب در راستای مدیریت بحران صورت می گیرد.

مترو پدافند غیرعامل علی امام کمیته مدیریت بحران
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر