کد خبر: 737868 A

معاون کل وزارت بهداشت:

معاون کل وزارت بهداشت گفت: خدمت در مناطق محروم، یک افتخار در جامعه سلامت و درمان کشور محسوب می شود و روحیه ایثارگری دستاوردهای بزرگی به همراه دارد.

به گزارش ایلنا، ایرج حریرچی در نهمین کنگره طب رزم و هفتمین آیین جایزه ملی شهید دکتر رهنمون که با حضور  سید احمد خاتمی، امام جمعه موقت تهران و جمعی از خانواده شهدا و ایثارگران جامعه پزشکی در سالن صدرای دانشگاه علوم پزشکی بقیه‎الله (عج) برگزار شد، با اشاره به بهبود شاخصه های سلامت در کشور در طول تاریخ انقلاب اظهار داشت: آمارها نشان می دهد که اوج بهبود شاخصه‌ های سلامت در جامعه به 10 سال نخست انقلاب باز می گردد.

معاون کل وزارت بهداشت در ادامه افزود: به اعتقاد من علت این موضوع، رواج فرهنگ ایثار و تفکر جهادی در جامعه بود، اما با گذشت زمان متاسفانه این روحیه تا حدودی کمرنگ شد که نیازمند احیای مجدد است.
 
وی خاطرنشان کرد: در دهه 60، خدمت به مردم مناطق محروم، یک افتخار در بین جامعه سلامت و درمان کشور محسوب می شد و فعالان این عرصه برای دستیابی به این افتخار بزرگ، تلاش می کردند و به تدریج چنین روحیه ای کمرنگ شد. قطعا با احیای همان روحیه ایثارگری می توان دستاوردهای بزرگی در جهت زدودن مشکلات جامعه به دست آورد.
انقلاب جامعه سلامت شاخص وزارت بهداشت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر