کد خبر: 737867 A

در سفر مشاور امور بین‌الملل دفتر طب ایرانی به پاریس، جلساتی برای معرفی و امکان‌سنجی انجام فعالیت‌های مشترک با مراکز مرتبط در فرانسه برگزار و زمینه‌های همکاری در حوزه طب ایرانی بررسی شد.

به گزارش ایلنا، آرمان زرگران، مشاور امور بین‌الملل دفتر طب ایرانی وزارت بهداشت و جوان‌ترین عضو آکادمی جهانی تاریخ داروسازی، با بنماین، رییس آکادمی جهانی تاریخ داروسازی و لافونته، رییس انجمن تاریخ داروسازی فرانسه دیدار کرد و از توافق بر سر انجام دو پروژه مشترک در حوزه تاریخ داروسازی و نیز سفر این دو چهره علمی مهم در حوزه تاریخ داروسازی به ایران، در نیمه دوم سال ۹۸ خبر داد.

وی همچنین از دانشکده داروسازی پاریس دکارت و موزه داروسازی و نیز آکادمی داروسازی فرانسه بازدید کرد.

زرگران در ادامه سفر خود، در جلسه‌ای که با هماهنگی کمیسیون ملی یونسکو در ایران ترتیب داده شد، به ‌عنوان نماینده کرسی تاریخ طب سنتی یونسکو در ایران، با پیتر ولز، رییس بخش آموزش عالی یونسکو در مقر یونسکو در پاریس، دیدار کرد و ضمن ارائه شرح مفصلی از دستاوردهای طب ایرانی و گزارش عملکرد کرسی، به‌ویژه در حوزه آموزش و فعالیت‌های بین‌المللی، در حوزه برنامه‌های آتی به بحث و تبادل نظر پرداخت.

همچنین مشاور امور بین‌الملل دفتر طب ایرانی وزارت بهداشت، ماحصل این دیدارها را در جهانی‌سازی طب ایرانی و جلب مشارکت‌های بین‌المللی در حوزه طب ایرانی را بسیار مثبت ارزیابی کرد.

امور بین الملل ایران طب فرانسه وزارت بهداشت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر