کد خبر: 737136 A

هیاتی متشکل از چند تن از اساتید و پزشکان ژاپنی که در حوزه مراقبت‌های معنوی بیماران فعالیت می‌کنند، با رئیس و اعضای هیات علمی گروه‌های روان شناسی و فلسفه پژوهشگاه حوزه و دانشگاه ملاقات کرده و زمینه‌های همکاری و انتقال دانش و تجربه در این حوزه کاربردی از علوم انسانی و اجتماعی را بررسی کردند.

به گزارش ایلنا، دکتر هیگوچی، مدیر مرکز هوم ویزیت، دکتر ساچی کون و متخصص طب تسکینی و دکتر کاسائی، استاد فلسفه بودایی و استاد مرکز مراقبت معنوی، ضمن بازدید از پژوهشگاه حوزه و دانشگاه به بررسی زمینه‌های همکاری و انتقال دانش و تجربه در این حوزه کاربردی از علوم انسانی و اجتماعی پرداختند.

در این دیدار حجت الاسلام والمسلمین علی محمد حکیمیان، رئیس پژوهشگاه حوزه و دانشگاه با اشاره به مشترکات فرهنگی دو کشور بر عزم پژوهشگاه حوزه و دانشگاه بر توسعه تعاملات و ارتباطات بین المللی با اساتید و اندیشمندان کشور ژاپن در حوزه‌های مرتبط تأکید کرد.

در این دیدار دو طرف به انتقال تجربه و دانش در حوزه‌های روان درمانگری معنوی پرداخته و در پایان مقرر شد تجربه‌های طرفین در این حوزه از علوم روان شناختی مبادله و به زبان‌های یکدیگر جهت بهره‌مندی علمی محققان دو کشور ترجمه شود.

همچنین توسعه همکاری‌های آموزشی با هدف برگزاری دوره‌های علمی مشترک به منظور تربیت دانشجویان و متخصصان با بهره‌گیری از دانش و تجارب دو کشور در این عرصه مورد بررسی قرار گرفت.

بنا به این گزارش، موضوع «مراقبت‌های معنوی در بیماران» از جمله حوزه‌های کاربردی در رشته روان شناسی است که در پژوهشگاه حوزه و دانشگاه مورد مطالعه و پژوهش اعضای هیأت علمی این مرکز قرار گرفته و در این زمینه تاکنون آثار بسیاری منتشر و دوره‌های آموزشی متعددی برگزار شده است. همچنین این پژوهشگاه به تازگی موفق به دریافت مجوز تأسیس «مرکز رشد مراقبت‌های معنوی در بیماران سرطانی» شده است.

رشد ژاپن طب فلسفه علوم انسانی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر