کد خبر: 737128 A

اداره‌کل چاپ و نشر کتاب‌های درسی اعلام کرد:

اداره کل چاپ و نشر کتاب‌های درسی سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی باهدف صرفه‌جویی در مصرف کاغذ کتاب‌های درسی تصمیم به تغییر اندازه کتاب‌های درسی دارد.

به گزارش ایلنا، اداره کل چاپ و نشر کتاب‌های درسی طی فراخوانی از آموزگاران و اولیای دانش‌آموزان دوره ابتدایی خواسته‌ است با مشارکت خود در نظرسنجی، مدیران را یاری کنند.

در این اطلاعیه آمده است: کتاب‌های درسی دوره دوم ابتدایی در سال‌های گذشته با قطع (اندازه) رحلی (۲۱*۲۸) تولید و در اختیار دانش‌آموزان قرار می‌گیرد که این امر منجر به دورریز کاغذ به میزان قابل‌توجهی در هرسال می‌شود؛ یکی از راهکارهای صرفه‌جویی در مصرف کاغذ به میزان بیش از ۲۰۰۰ تن در سال، تغییر قطع کتاب‌های دوره دوم ابتدایی از رحلی (۲۱*۲۸) به قطع وزیری (۱۶* ۲۳) است.

ازآنجایی‌که منافع دانش‌آموزان، توجه به ارتقای کیفیت شرایط، نتیجه آموزش و یادگیری ایشان از اهداف اصلی وزارت آموزش‌وپرورش است، بر آن شدیم تا نظر شمارا نیز در این زمینه جویا شویم. لذا خواهشمند است در مورد تغییر قطع یادشده با اعلام نظر (موافقم/ مخالفم)، ما را در تصمیم‌گیری مطلوب یاری فرمایید.

برای تصمیم‌گیری درست لطفاً با ورود به سایت سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی به آدرس http://oerp.ir/poll/۱۳۹۷/۹۱۹۸ در این نظرسنجی مشارکت کنید.

صرفه جویی در مصرف اداره اندازه درسی برنامه ریزی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر