کد خبر: 736819 A

مدیرعامل شرکت راه آهن شهری تهران و حومه گفت: سال آینده بخش عمده ای از خطوط ۶ و ۷ به بهره برداری خواهد رسید و بهره برداری نهایی از این دو خط با ۵۹ کیلومتر طول در ۶ ماهه اول ۹۹ انجام خواهد شد.

به گزارش ایلنا، علی امام در حاشیه بیستمین سالگرد فعالیت شرکت بهره‌برداری متروی تهران و حومه گفت: اواخر سال ۹۷ هشتادمین سالگرد بهره برداری از شبکه راه آهن کشور و بیستمین سالگرد راه اندازی متروی تهران است، اما با مقایسه این دو حوزه مشخص می شود که راه آهن در طول این هشتاد سال آن طور که باید توسعه نیافته و سهم لازم را در حمل بار و مسافر پیدا نکرده است.

وی افزود: خوشبختانه شرکت بهره برداری متروی تهران به عنوان پایتخت کشور جایگاه مناسبی دارد، به طوری که این شرکت در سال ۲۵ میلیون مسافر را جا به جا می کند، اما این عدد معادل فعالیت ۱۰ روزه شرکت متروی تهران است.

امام ابراز امیدواری کرد با تلاش برای تکمیل خطوط و بهره برداری از تمام ایستگاه های مترو در افق ۱۴۰۲، ۱۰ خط مترو و ۲ خط اکسپرس تقدیم مردم شده و مترو بتواند سهم ۳۰ درصدی خود را از جا به جایی مسافر ایفا کند.

مدیرعامل شرکت راه آهن شهری تهران و حومه از بهره برداری ۳ ایستگاه از بخش شمالی خط ۷ در هفته پایانی سال خبر داد و گفت: این قسمت از خط ۷ با ۳ ایستگاه شامل ایستگاه های هلال احمر، تربیت مدرس و میدان صنعت به بهره برداری می رسد.

امام در مورد افتتاح خط ۶ نیز گفت: ۳ ایستگاه از محدوده جنوبی خط ۶ با ۳ ایستگاه حدفاصل دولت آباد تا میدان شهدا آماده بهره برداری است که با توجه به لزوم انجام هماهنگی های برای حضور رئیس جمهور، به فرردین موکول شده است.

وی با اشاره به اینکه سال ۹۸ سال پرباری برای متروی تهران خواهد بود، عنوان کرد: سال آینده بخش عمده ای از خطوط ۶ و ۷ به بهره برداری خواهد رسید و بهره برداری نهایی از این دو خط با ۵۹ کیلومتر طول در ۶ ماهه اول ۹۹ انجام خواهد شد.

انتشار ۹۱۰ میلیارد تومان اوراق مشارکت برای خط ۶ مترو در اوایل سال آینده

این مقام مسئول درباره فاینانس خط ۶ تصریح کرد: شورای اقتصادی با همکاری دولت فاینانس خط ۶ را تصویب کرده که با مساعدت های لازم در سال ۹۸ عملیاتی می شود.

امام در مورد فروش اوراق مشارکت نیز توصیح داد: براساس بودجه کشور که هر سال تکرار می شود، فروش ۹۱۰ میلیارد تومان اوراق مشارکت مصوب شد که اقدامات اولیه آن انجام شده و اوایل سال ۹۸ منتشر می شود. در همین رابطه از مسئولان درخواست داریم این میزان را افزایش دهند.

پایتخت دولت راه آهن
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر