کد خبر: 736801 A

مدیرکل معماری و ساختمان شهرداری تهران خبر داد:

مدیرکل معماری و ساختمان شهرداری تهران از ممنوعیت انجام هرگونه عملیات عمرانی در پایتخت طی حدفاصل ۲۵ اسفندماه سال جاری تا ۵ فروردین و ممنوعیت عملیات تخریب و گودبرداری از تاریخ ۲۵ اسفند تا ۱۶ فروردین ۱۳۹۸ خبر داد.

به گزارش ایلنا، مهدی صالحی ضمن اعلام این ممنوعیت که در قالب طرح «استقبال از بهار» انجام می شود، گفت: البته در این بازه زمانی انجام تمهیدات لازم به منظور افزایش ایمنی، اجرای سازه نگهبان و پایدارسازی جداره گود زیر نظر مهندس ناظر پروژه و با اعلام قبلی موارد به اداره کل معماری و ساختمان مجاز است.

وی همچنین به ممنوعیت عملیات تخریب و گودبرداری در پایتخت از تاریخ ۲۵ اسفندماه تا ۱۶ فروردین اشاره و عنوان کرد: تمامی ممنوعیت های مذکور به طور ۲۴ ساعته اعمال می شوند و نیروهای نظارتی شهرداری تهران نیز برای جلوگیری از انجام هرگونه تخلف به طور مستمر در شهر حضور خواهند داشت.

مدیرکل معماری و ساختمان شهرداری تهران با بیان اینکه این محدودیت ها شامل تمامی کارگاه های ساختمانی اعم از دولتی و غیردولتی می شود، گفت: به طور معمول در سال های گذشته استثناهایی برای اجرای عملیات عمرانی در نظرگرفته می شد؛ به طور مثال، از آن جایی که امکان اجرای عملیات عمرانی در برخی از معابر از جمله چهارراه مخبرالدوله در طول سال وجود نداشت، این امر در گذشته به ایام نوروز موکول شد. با این وجود، تاکنون هیچ استثنایی در نظر نگرفتیم.

صالحی تصریح کرد: همچنین در قالب طرح استقبال از بهار اخطاریه ای برای املاک دارای عملیات گودبرداری مبنی بر لزوم تسریع در اجرا و تکمیل سازه نگهبان طبق نقشه های مصوب ارسال می شود تا پیش از ۲۸ اسفندماه پایداری لازم برای گود تامین شود.

به گفته وی برای تاورکرین های رهاشده و دارای خطر نیز تا ۲۸ اسفندماه اخطاریه ارسال می شود.

مدیرکل معماری و ساختمان شهرداری تهران در بخش دیگری از سخنان خود به اقدامات برنامه ریزی شده برای ساماندهی ظاهر کارگاه های ساختمانی پرداخت و گفت: ایجاد نظم در محدوده کارگاه ها از جمله رفع سد معبر ساختمانی و جمع آوری مصالح ساختمانی و یا نخاله ها، رنگ آمیزی حصارهای کارگاهی، نصب علایم ایمنی و ترافیکی هشداردهنده در قسمت های مختلف پروژه در کارگاه های ساختمانی و آزادسازی معابر پیاده وفق بخشنامه های ملاک عمل، از جمله اقداماتی است که پیش از نوروز ۹۸ انجام خواهد شد.

وی افزود: با توجه به اجرای طرح «شمعدانی» از سوی سازمان زیباسازی، پیشنهاد ما به صاحبان کارگاه های ساختمانی این است تا از این ظرفیت برای زیباسازی حصارها استفاده کنند؛ سال گذشته این اتفاق در منطقه ۱۲ افتاد و به عنوان تجربه موفق از آن یاد می شود.  

مدیرکل معماری و ساختمان شهرداری تهران در پایان با بیان اینکه شهروندان در صورت مشاهده هرگونه تخلف در ایام نوروز می توانند مراتب امر را به ۱۳۷ و ۱۸۸۸ اعلام کنند، گفت: در صورت گزارش هرگونه تخلف، بلافاصله اکیپ های مستقر به محل مراجعه کرده و مانع ادامه کار می شوند.

همزمان با روزهای پایانی سال ساعت کاری معاونت شهرسازی مناطق و دفاتر خدمات الکترونیک شهر از تاریخ ۱۸ تا ۲۸ اسفندماه تا ساعت ۱۸ افزایش پیدا می‌کند و برای پنجشنبه ۲۳ اسفند نیز این مراکز از ساعت ۸ تا ۱۴:۳۰ پاسخگوی شهروندان خواهند بود.

پایتخت شهرداری تهران معماری عملیات عمرانی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر