کد خبر: 736441 A

استاندار تهران مطرح کرد:

استاندار تهران گفت: از معاونت جدید هماهنگی امور عمرانی استانداری تهران انتظار داریم تصویب طرح های جامع،هادی و تفصیلی را در اولویت تعیین تکلیف قرار دهند و پرونده های کمیسیون ماده ۱۰۰ بدون فوت وقت با نگاهی واحد و برآمده از وحدت رویه و با معیار و ملاک مشخص بررسی شود.

 به گزارش ایلنا، مراسم تکریم احمد تواهن معاون پیشین و معارفه تقی زاده معاون جدید هماهنگی امور عمرانی استانداری تهران با حضور انوشیروان محسنی بندپی، استاندار تهران و با حضور حسن بیگی معاون سیاسی و اجتماعی استانداری، امامی امین معاون امور اقتصادی و توسعه منابع و جمعی از مدیران کل استانداری، فرمانداران و شهرداران استان تهران برگزار شد.

استاندار تهران در این مراسم طی سخنانی با تقدیر از اقدامات تواهن، معاون پیشین امور عمرانی استانداری تهران گفت: آئین تکریم، سنت حسنه ای است که براساس آن از زحمات کسانی که سالها تصدی امور را به عهده داشتند تقدیر کنیم و مدیران پیشین برای ایجاد تحول و بروز نگاه جدید کنار رفته و مدیران جدید با برنامه های تازه حضور می یابند.

وی با اشاره به ویژگی های خاصی که استان تهران به عنوان پایتخت از آن برخوردار است تصریح کرد: شناسایی ۲۶ مورد از مهمترین مشکلاتی که در استان تهران با آن مواجه هستیم با اقدام ارزشمند مهندس مقیمی،استاندار سابق تهران در شورای راهبردی استان ، اقدام اثرگذار و مهمی است که در زمینه های آلودگی هوا، وضعیت حمل و نقل،تخریب منابع طبیعی،ساخت و سازهای غیرمجاز،پسماند،نشست زمین از جمله در دشت ورامین،کمبود زیرساخت ها ؛ بیمارستان و سرانه آموزشی، وضعیت فاضلاب و کمبود آب و غیره از جمله مشکلات شناسایی شده استان تهران است.

به گفته استاندار تهران؛ سهم زیادی از وظیفه رسیدگی به مشکلات شناسایی شده در استان تهران و یافتن راه حل برای برون رفت از این مشکلات مربوط به معاونت امور عمرانی استانداری است و این موضوع بر اهمیت وظایف این معاونت می افزاید.

وی در ادامه با اشاره به اینکه معاونت امور عمرانی استانداری ، وظایف متنوعی در بخش شورای حمل و نقل و ترافیک، آلودگی هوا،کمیسیون ماده ۱۰۰، ۵ و ۹۲ دارد عنوان کرد: جناب آقای تواهن معاون پیشین امور عمرانی استانداری تهران با تجربه ارزشمند و کاردانی و اخلاق مداری اقدامات مهمی را در استان تهران به انجام رساندند و در استانداری تهران پس از این از مشاوره ایشان بهره مند خواهیم شد.

محسنی بندپی ادامه داد: از معاونت جدید هماهنگی امور عمرانی استانداری تهران انتظار داریم تصویب طرح های جامع،هادی و تفصیلی را در اولویت تعیین تکلیف قرار دهند و پرونده های کمیسیون ماده ۱۰۰ بدون فوت وقت با نگاهی واحد و برآمده از وحدت رویه و با معیار و ملاک مشخص بررسی شود.

استاندار تهران توجه به اجرای قانون بازآفرینی شهری با همکاری راه و شهرسازی و بنیاد مسکن را یکی از وظایف مهم معاونت امور عمرانی استانداری دانست و تاکید کرد: برای کمربندی پاکدشت توافقاتی حاصل شده است و باید به سرعت حتی با برگزاری جلسات شبانه به نتیجه برسد.

وی تعیین تکلیف تعاونی‌های ۳۳ گانه، رفع اختلاف جرایم و اجرای طرح جامع گردشگری در استان تهران با همکاری اداره میراث فرهنگی و گردشگری را از دیگر اولویت‌ها در برنامه‌ریزی‌های معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری دانست.

استاندار تهران در پایان با آرزوی توفیق برای تقی زاده، معاون جدید هماهنگی امور عمرانی استانداری تهران گفت: آقای تقی زاده در مقاطع لیسانس، فوق لیسانس و دکتری دارای مدرک شهرسازی هستند و مقبولیت و اخلاق مداری ایشان موجب شد تا از میان سایر گزینه های مورد نظر برای معاونت عمرانی استانداری انتخاب شوند و امیدواریم شاهد تحولات مثبتی با هماهنگی فرمانداران،شهرداران و مدیران کل در این معاونت  باشیم.

استاندار تهران
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر