کد خبر: 736359 A

مدیر کل دفتر بازرسی سازمان حفاظت محیط زیست گفت: همه ما در قبال حفظ منابع زیستی مسئول هستیم و باید کاری کنیم که نسل‌های آینده از آن استفاده کنند و برای آیندگان پاسخی داشته باشیم.

به گزارش ایلنا، رحمان وهاب‌زاده در حاشیه دوره آموزشی ارزیابی عملکرد که پیش از ظهر امروز با حضور کارشناسان سازمان حفاظت محیط زیست برگزار شد، گفت: امروز متاسفانه در حوزه محیط زیست بعد از ۴۰ سال عملکرد خوبی نداشتیم و علیرغم راه اندازی دولت الکترونیک و میز خدمت همچنان حقوق شهروندی و خواسته‌های مردم برآورده نشده است.

 وی افزود: درسال‌های گذشته به دلیل برنامه‌ریزی نادرست درمنابع زیستی به چالش‌های زیستی زیادی برخورد کردیم ما شاهد از بین رفتن تالاب‌ها و گیاهان ارزشمند هستیم و نمونه آن تالاب ها و از همه مهم‌تر دریاچه ارومیه است که یک تهدید جدی برای استان‌های مجاور و کشورهای همسایه است پس مطالبه تمام آحاد مردم به‌حق است.

وهاب‌زاده با بیان اینکه در سالی که گذشت ما از نظر منابع مالی با محدودیت‌هایی مواجه بودیم ، اظهارکرد: باز هم با این حال بازدهی خوبی داشتیم و نیازمند همکاری جدی آحاد مردم برای حفاظت از محیط زیست هستیم.

به گفته وی، همه ما در قبال حفظ منابع زیستی مسئول هستیم و باید کاری کنیم که نسل‌های آینده از آن استفاده کنند و برای آیندگان پاسخی داشته باشیم.

وهاب‌زاده با اشاره به این اینکه مردم هم محور توسعه و هم محور تخریب هستند، تصریح کرد: در بحث حقوق شهروندی ما وظیفه‌ای بالاتر از حد معمول داریم زیرا افرادی که به ما مراجعه می کنند، افرادی خاص هستند و ما باید سیستمی طراحی کنیم که به‌راحتی بتوانند از آن استفاده کنند.

 به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان محیط زیست، مدیر کل دفتر بازرسی سازمان حفاظت محیط زیست در پایان گفت: شاخص‌های ارزیابی را باید در سال جدید ارتقا دهیم تا بتوانیم به ارباب رجوع خدمات بهتری ارائه دهیم.

مدیرکل دفتر بازرسی سازمان حفاظت محیط زیست
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر