کد خبر: 735778 A

سخنگوی وزارت کشور خبر داد:

سخنگوی وزارت کشور از اختصاص بیش از ۱۵۱ میلیارد ریال به دو استان اردبیل و چهارمحال و بختیاری به منظور جبران خسارت سیل و طوفان با تصویب هیات وزیران خبر داد.

به گزارش ایلنا، سید سلمان سامانی، سخنگوی وزارت کشور از اختصاص بیش از ۱۱۴ میلیارد ریال به استان چهارمحال و بختیاری با پیشنهاد وزارت کشور به منظور جبران خسارت و بازسازی واحدهای مسکونی خسارت دیده ناشی از سیل و اجرای پروژه های پیشگیرانه با تصویب هیئت وزیران خبر داد.

وی در ادامه افزود: پیرو تصویب این پیشنهاد وزارت کشور اعتباری بالغ بر ۱۰۲ میلیارد و ۳۶۰ میلیون ریال از محل منابع ماده ۱۲ قانون تشکیل سازمان مدیریت بحران کشور در اختیار دستگاه‌های اجرایی قرار می گیرد و مبلغ ۱۱ میلیارد و ۸۰۰ میلیون ریال تسهیلات بانکی ارزان قیمت توسط بانک مرکزی از طریق بانک های عامل با معرفی استانداری چهارمحال و بختیاری بین آسیب دیدگان ناشی از سیل و آبگرفتگی پرداخت می‌شود.

سخنگوی وزارت کشور همچنین از تصویب دیگر پیشنهاد وزارت کشور مبنی بر اختصاص ۳۷ میلیارد ریال به استان اردبیل برای جبران خسارت و بازسازی ساختمان ها و تاسیسات زیربنایی خسارت دیده ناشی از وقوع طوفان و فرونشست زمین و سیلاب های فصلی خبر داد.

سامانی تصریح کرد: طبق مصوبه هیأت وزیران اعتباری بالغ بر ۳۰ میلیارد و ۳۵۰ میلیون ریال از محل منابع ماده ۱۲ قانون تشکیل سازمان مدیریت بحران کشور در اختیار دستگاه اجرایی قرار می گیرد و مبلغ ۷ میلیارد و ۲۵۰ میلیون ریال تسهیلات بانکی ارزان‌قیمت توسط بانک مرکزی از طریق بانک های عامل با معرفی استانداری اردبیل بین آسیب دیدگان ناشی از وقوع طوفان و فرونشست زمین و سیلاب پرداخت می‌شود.

​قائم مقام وزیر کشور در امور مجلس و هماهنگی استانها یادآور شد: این مصوبه هیأت وزیران جهت اجرا به وزارت کشور، وزارت اقتصاد، وزارت راه و شهرسازی، سازمان برنامه و بودجه و بانک مرکزی ابلاغ شده است.

سید سلمان سامانی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر