کد خبر: 735643 A

دبیر جشنواره بین‌المللی خوارزمی با اشاره به اینکه هزار طرح در این جشنواره به عنوان طرح برگزیده معرفی شدند، بیان کرد: ۷۹ درصد طرح‌های این جشنواره داخلی و ۲۱ درصد متعلق به خارجی‌ها بوده است.

به گزارش خبرنگار ایلنا، مراسم سی و دومین جشنواره بین‌المللی خوارزمی با حضور منصور غلامی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری، سورنا ستاری معاون علم و فناوری ریاست جمهوری صبح امروز در  سال اجلاس سران برگزار شد.

علی الیاسی، دبیر جشنواره بین‌المللی خوارزمی پس از قرائت بیانه این جشنواره و دستاوردهای این جشنواره  اظهارت داشت: دستاورد‌های این جشنواره برای ما بسیار روشن بود به حدی که تمام مقامات کشور به آن توجه داشتند. ضمن اینکه این جشنواره در سی و دو سال برگزاری خود هزار طرح را به عنوان برگزیده معرفی کرده است که خوشبختانه ۷۹ درصد این طرح ها داخلی و ۲۱ درصد متعلق به خارجیان بوده است.

او اضافه کرد: برگزیدگان ما در این جشنواره  از افراد خلاق تشکیل شدند که موتور علمی کشور توسط آنها فعال است. جشنواره خوارزمی به نوعی مرکز خودباوری جوانان و پژوهشگران است

الیاسی با اشاره به اینکه در سی و دو سال گذشته ۹۶ سازمان ملی و بین المللی با ما همکاری داشته اند گفت:طرح داخلی،  طرح خارجی،  طرح ایرانیان مقیم خارج،  طرح برگزیده در دوره های قبلی،  طرح برگزیده ویژه امسال هستند که در این دوره از جشنواره ۲۷۱ طرح داخلی و ۱۱۱ طرح خارجی ثبت نام به عمل آوردند.

دبیر جشنواره بین‌المللی خوارزمی در پایان اظهار داشت: پس از بررسی‌های انجام شده توسط گروه‌های تخصصی ۲۷ طرح به داوران معرفی شد که داوران تنها  ۱۰ طرح داخلی و ۶ طرح خارجی انتخاب کردند.

جنشواره بین‌المللی خوارزمی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر