کد خبر: 735522 A

با پیشنهاد رئیس کمیته محیط زیست؛

بودجه توسعه حمل و نقل دوچرخه‌محور در جریان بررسی لایحه بودجه سال ۱۳۹۸ به پیشنهاد رئیس کمیته محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر تهران افزایش یافت.

به گزارش ایلنا، سید آرش حسینی میلانی در نوبت عصر یکصد و بیست و هفتمین جلسه صحن علنی شورای شهر و در جریان بررسی بند ب تبصره ۱۸ لایحه بودجه سال ۱۳۹۸ گفت: در فاصله یک سال اخیر درخواستی با امضای ۱۰ هزار نفر فعال محیط زیستی شهریور ماه سال گذشته به کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری ارسال شد. 

وی با بیان اینکه یکی از پیشنهادات ارائه شده از سوی این فعالان، توسعه دوچرخه سواری در شهر تهران بود. تحول دیگر در این یکسال گسترش کمپین سه‌شنبه‌های بدون خودرو بود، اظهار داشت: خوشبختانه آقای حناچی، شهردار تهران همت جدی در این عرصه داشتند. شهروندان نیز تجربه‌های خوبی در حوزه دوچرخه‌سواری داشته و اخیرا نیز در خیابان میرداماد بیش از هزار نفر از شهروندان اقدام به دوچرخه‌سواری کردند که یک حرکت فرهنگی اجتماعی خوبی است که در اکثر شهرهای بزرگ جهان نیز تجربه شده است.

سخنگوی کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر تهران با تاکید بر اینکه شهر انسان‌محور نیازمند سرمایه‌گذاری است، تصریح کرد: بودجه پیشنهادی معاونت حمل و نقل برای توسعه دوچرخه‌سواری حدود ۲۳ میلیارد تومان بوده که به دلیل ملاحظات اقتصادی و تنگناهای مالی در سال آینده درهنگام بررسی نهایی در شهرداری کاهش پیدا کرد و در این بخش به حدود ۱۲ میلیارد تقلیل یافته است اما در کمیسیون تلفیق شورا باز هم این رقم به میزان ۵۰ درصد کاهش یافت. 

حسینی میلانی در پایان از اعضای شورای شهر درخواست کرد که آنها با پیشنهاد بازگشت به لایحه شهرداری موافقت کنند. 

این پیشنهاد با ۱۴ رأی موافق و شش رای مخالف به تصویب رسید.

سید آرش حسینی‌میلانی آرش میلانی سید آرش حسینی میلانی سید آرش میلانی آرش حسینی میلانی سیدآرش حسینی میلانی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر