کد خبر: 735505 A

دبیر پانزدهمین کنگره بین المللی رادیولوژی و پرتونگاری و عضو انجمن پرتونگاری و رادیولوژی ایران نسبت به ورشکستگی مراکز تصوبربرداری پزشکی در صورت عدم حمایت دولت هشدار داد.

به گزارش ایلنا، رضا صادقی (دبیر پانزدهمین کنگره بین‌‌المللی رادیولوژی و پرتونگاری و عضو انجمن پرتونگاری و رادیولوژی ایران) گفت: با توجه به شرایط حاکم بر جامعه و لزوم اتحاد و همدلی برای عبور از بحران‌های پیش‌رو و در عین حال خدمت‌رسانی مناسب به بیماران عزیز، توجه بیشتر مسئولان بهداشت و درمان از بخش‌های تصویربرداری پزشکی ضروری است.

وی با اشاره به مولفه‌های اصلی در تعیین تعرفه خدمات پزشکی و بخصوص خدمات تصویربرداری گفت: با توجه به افزایش 3 برابری برخی اقلام و تجهیزات نسبت به سال گذشته و حتی موجود نبودن برخی اقلام در بازار و وابستگی بالا به تجهیزات، تورم حاکم بر جامعه و پیرو آن افزایش هزینه های زندگی و دستمزدهای نیروی انسانی که اجتناب ناپذیر است، افزایش هزینه مکان‌های مورد نیاز جهت تاسیس مراکز تصویربرداری به نظر می‌رسد، افزایش 10، 20 و 30 درصدی تعرفه‌ها دردی را دوا نخواهد کرد و منجر به ورشکسته شدن مراکز خدمت رسانی تصویربرداری پزشکی خواهد شد. لذا تعرفه‌گذاران باید همه مولفه‌های واقعی موثر در تعیین تعرفه را به صورت واقعی مد نظر قرار دهند و در صورت نیاز از اقشار مختلف جامعه، حمایت‌های بیمه‌ای موثر صورت گیرد.   

 او افزود: متاسفانه اخیرا شاهد شانه خالی کردن برخی موسسات بیمه‌ای از تعهدات معمول خود هستیم و این قضیه به روند خدمت‌رسانی به بیماران آسیب خواهد زد.

دبیر پانزدهمین کنگره بین‌‌المللی رادیولوژی و پرتونگاری و عضو انجمن پرتونگاری و رادیولوژی ایران تصریح کرد: با حمایت مناسب اداره کل تجهیزات پزشکی و تعرفه گذاران، بحران‌های موجود رفع خواهد شد و این مهم نیاز به همدلی و عزم راسخ جهت حل این مشکلات دارد.

رضا صادقی دبیر پانزدهمین کنگره بین‌‌المللی رادیولوژی و پرتونگاری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر