کد خبر: 735313 A

رئیس اجرائیات پلیس راهور پایتخت از برخورد پلیس با تخلفات خودروهای دولتی خبر داد.

به گزارش ایلنا از پایگاه خبری پلیس سرگرد "نصیر ملا" در توضیح این خبر بیان کرد: تخلفات خودروهای دولتی به عنوان بخشی از ناوگان حمل و نقل در شهر تهران، گاها می تواند در روند ترافیک پایتخت، تاثیرات متفاوتی داشته باشد، این بخش از سیستم حمل و نقل در شهر تهران به علت تمرکز فوق العاده مراکز دولتی از اهمیت قابل ملاحظه ای برخوردار می باشد.

رئیس اجرائیات پلیس راهور پایتخت گفت: ارائه گزارش از نحوه رانندگی رانندگان این خودروهای دولتی، به مراجع دولتی می تواند در کاهش جرایم رانندگان خودروهای پلاک دولتی موثر باشد.

وی تصریح کرد: از این رو اداره اجرائیات پلیس راهور پایتخت در راستای اجرای مفاد ماده ۸ قانون رسیدگی به تخلفات و همچنین اجرای وظایف تخصصی خود، رصد و گزارش گیری تخلفات مربوط به خودروهای دولتی را در دستور کار قرار داده است.

این مقام انتظامی بیان کرد: برنامه ریزی در این بخش به دو صورت انجام خواهد گرفت در بخش اول کلیه قبوض صادره توسط افسران اخطاریه نویس بررسی و قبوض مربوط به تخلفات خودروهای دولتی احصا خواهد شد؛ بخش دوم نیز بر عهده کاربران حاضر در سایت اداره اجرائیات است؛ این کاربران با رصد و جداسازی عکس های دریافتی از دوربین های سطح شهر، شماره پلاک و مشخصات سازمان دولتی، شامل آدرس مربوط را مشخص می کنند.

سرگرد نصیر ملا با بیان اینکه اطلاعات جمع آوری شده به صورت مکتوب به پیوست لیست تخلفات، برای اطلاع و تذکر به رانندگان در اختیار، به سازمان دولتی ارسال خواهد شد، افزود: هدف از اجرای این طرح کاهش تخلفات و در نهایت پیشگیری از بروز تصادفات ناوگان پلاک دولتی است.

پایتخت پلیس راهور دوربین شهر تهران تخلفات
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر