کد خبر: 735297 A

معاون توسعه سرمایه اجتماعی و ساماندهی سواحل و دریا گفت: براساس آمارها سطح نشاط اجتماعی در کشور پایین است.

به گزارش خبرنگار ایلنا عباس قائد رحمت معاون توسعه سرمایه اجتماعی و ساماندهی سواحل و دریا در سازمان امور اجتماعی کشور گفت: با توجه به نیازی که در کشور احساس می‌شد و سیر افزایشی آسیبهای اجتماعی در برخی از سنوات گذشته و همچنین  لزوم اینکه اقداماتی ضرورت داشت که در بعد نشاط اجتماعی در جامعه و شادکامی برای مردم پیش بینی شود، یکی از دستورات اصلی شورای اجتماعی کشور به این موضوع اختصاص پیدا کرد.

وی با اشاره به موضوعات مطرح شده در این جلسه شورای اجتماعی ادامه داد: در این جلسه همه دستگاهها نقطه نظرات خود را ارائه دادند. سازمان اجتماعی طرحی را با محورهای متعدد طراحی کرده و ۲۰ برنامه اساسی رانیز  اعلام کرده است که از ویژگی این طرح می‌توان به خانواده محوری مدرسه محوری، محیط آموزشی محوری و فرد محوری و سایر ویژگی های مدنظر که برای ارتقای نشاط اجتماعی است، اشاره کرد.

وی با بیان اینکه آمارها و گزارش ها متاسفانه نشان می‌دهد که سطح نشاط اجتماعی در کشور پایین است تصریح کرد: باید با همه شیوه‌ها و روش ها، دستگاه ها، ان جی او ها، سمن ها، جریان های داوطلبی همه بایستی مشارکت کنند و به میدان بیایند تا بتوانند سطح نشاط اجتماعی را در آستانه نوروز و تمام طول سال بالا ببرند.

 قائدرحمت خاطرنشان کرد: یکی از تصمیماتی که وزیر در جمع بندی اظهار کرد این بود که کار گروهی به صورت دائمی داشته باشیم و بتوانیم دستور دائمی شورای اجتماعی و نشاط اجتماعی را قرار دهیم. زیرا هر قدر نشاط اجتماعی بالا رود؛ رضایتمندی نیز افزایش می یابد اعمتماد و امید مردم بالاتر می‌رود و قطعا آسیب ها کاهش پیدا می کند.

جامعه سرمایه مدرسه معاون نوروز
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر