کد خبر: 735286 A

الویری:

رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر تهران گفت: بودجه سندی است که واقعیت های ما را منعکس می کند و نباید از بودجه انتظار معجزه داشته باشیم.

به گزارش خبرنگار ایلنا، مرتضی الویری در جریان بررسی لایحه بودجه سال 98 شهرداری تهران با بیان اینکه بودجه سندی است که واقعیت ها را منعکس می کند، گفت: این بودجه 14 بهمن ماه به صورت رسمی به شورای شهر ارسال شد و در طول 28 روز کاری همه کمیته ها و کمیسیون ها به صورت شبانه روزی به تطبیق و بررسی ابعاد مختلف این لایحه پرداختند.

وی با تأکید بر اینکه لایحه بودجه در اکثر موارد در چارچوب سیاست های ابلاغی شورا و برنامه 5 ساله سوم تدوین شده، اظهار داشت: سال 98 سالی خاص و پرچالش است و باید با درک فضای سیاسی و اقتصادی و رکود و تورم احتمالی، بودجه ریزی کنیم.

الویری ادامه داد: جمع کل درآمدها و منابع بودجه سال 98 ، 18 هزار و 238 میلیارد تومان در کمیسیون تلفیق مورد موافقت قرار گرفت که 8 هزار و 700 میلیارد تومان درآمدها، 8 هزار و 350 میلیارد تومان منابع حاصل از سرمایه و 1200 میلیارد تومان دارایی های مالی است.

رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر تهران با اشاره به بودجه سازمان ها و شرکت ها، خاطرنشان کرد: بودجه سازمان ها و شرکت ها 5 هار و 671 میلیارد تومان است و در تبصره ها تلاش شده خزانه داری الکترونیک، شفافیت و انضباط پذیری در بودجه در اولویت قرار گیرد.

وی افزود: در حوزه مصارف، اولویت با حمل و نقل عمومی، دیون و مطالبات و موضوعات زیست محیطی بوده است.

رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر تهران اضافه کرد: می توان با 1500 کیلومتر فیبر نوری جواب آنتن های سراسری شهر را که منظر شهری را هم نازیبا کردند و از نظر مسائل بهداشتی نیز مناسب شهر نیستند، جمع آوری کنیم.

وی در پایان خطاب به اعضای شورا گفت: نباید از بودجه انتظار معجزه داشته باشیم. تصمیماتی وجود دارد که می تواند آثار خود را بر زندگی مردم و حتی بودجه شهرداری بگذارد.

بودجه شورای شهر تهران شهرداری کمیسیون برنامه و بودجه لایحه بودجه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر